obróbka wyrobów z plexi

Obróbka wyrobów z plexi

Oferujemy Państwu szeroką ofertę dotyczącą technik obróbki wyrobów z plexi. Są to usługi cięcia, gięcia, klejenia, frezowania, nawiercania pleksi z wykorzystaniem np. precyzyjnej frezarki numerycznej.  Jesteśmy w stanie wykonać niemalże każdy projekt formy przestrzennej. Zazwyczaj są to ekspozytory, kubiki, gadżety wystawiennicze na indywidualne zamówienie lub gotowe produkty z plexi ze sklepu. Zobacz tutaj naszą ofertę i znajdź to czego szukasz lub napisz do nas i opisz swój pomysł sklep@formedia.pl

 

Nie boimy się trudnych zadań. Z łatwością wykonamy dla Ciebie prezentery podświetlane, standy, statuetki, upominki z plexi, medale, nagrody, stojaki, kieszenie, kuwety, ekspozytory produktowe, klosze, przegrody, kasetony, szyldy, gabloty, tablice informacyjne, pojemniki, displaye, boxy, systemy pos, separatory, osłony maszyn, blaty, ulotkowniki, gazetowniki, cenówki, wizytowniki, kopertowniki, plexi na wymiar i wiele innych.

 

Produkty Formedia wykonane są najczęściej z plexi. Jest to eleganckie i bezbarwne tworzywo zwane także szkłem akrylowym, czy plexiglas. Przy odpowiednim przetworzeniu można wydobyć z niego ponadczasowe, trwałe i funkcjonalne formy. Pmma charakteryzuje się wysoką estetyką wykonania, łatwością w utrzymaniu czystości, dużą przeźroczystością i trwałością. W realizacjach z wykorzystaniem plexi mamy niemalże nieograniczone możliwości. 

 

Bardzo często korzystamy z technologii frezowania CNC. jest to bardzo precyzyjne cyfrowe cięcie. Dzięki możliwości użycia wymiennych frezów oraz próżniowym chwytom stołu możemy poddać obróbce takie materiały jak: plexi, płyty meblowe, drewno, mdf, sklejkę, pcv, poliwęglan lity, dibond itp. Pole pracy frezarki, jej precyzja, duża moc i szybkość cięcia pozwala nam w pełni na wykorzystanie użytych materiałów. Zatrudniamy tylko wykwalifikowanych pracowników, którzy doskonale wiedzą jak przebiega profesjonalna obróbka tworzyw sztucznych. Kładziemy nacisk na rozwijanie umiejętności i poszerzanie wiedzy na temat nowych technologii, tak, aby móc zaoferować Klientom cięcie, gięcie oraz frezowanie tworzyw sztucznych na jak najwyższym poziomie.

Frezowanie

Cięcie, nawiercanie, pogłębianie i frezowanie plexi z wykorzystaniem precyzyjnej frezarki numerycznej. Frezowanie CNC jest precyzyjne i zgodne z Państwa wymaganiami. Dzięki wymiennym frezom oraz próżniowemu chwytowi stołu możemy frezować takie materiały jak: plexi, płyty meblowe, drewno, mdf, sklejkę, pcv, poliwęglan lity, dibond itp. Pole pracy frezarki, jej precyzja, duża moc i szybkość cięcia pozwala nam w pełni na wykorzystanie materiału minimalizując tym samym odpad powstały podczas obróbki materiału. To oczywiście korzystnie przekłada się na finalny koszt Państwa zamówienia. Przy frezowaniu w plexi otrzymujemy krawędzie ostre i matowe. Urządzenie to najczęściej wykorzystywane jest do dużych użytków plexi, które dalej mogą być poddawane klejeniu, gięciu i olerowaniu.   Na co dzień pracujemy z materiałami różnej grubości i różnorodnych kolorów. Zwracamy dużą uwagę na jakość cięcia konkretnej plexi, ponieważ wiemy z doświadczenia że to ono decyduje o walorach wizualnych wykonanych z plexi przedmiotów. Cięcie i frezowanie CNC w pleksi wykonujemy zarówno na naszym materiale jak i powierzonym.

Cięcie laserowe

Cięcie laserowe plexi pozwala na precyzyjne wykonanie detali w dowolnych kształtach i rozmiarach, z uzyskaniem estetycznej błyszczącej, wypolerowanej  krawędzi. Oferujemy Państwu możliwość wycięcia dowolnego kształtu laserem CO2. Wycinamy na profesjonalnych laserach (laser cutting), posiadających duże pola pracy maszyn (do 120cm) i mocne tuby laserowe (150W Ultra).

Plotery laserowe ze względu na swoją dokładność są jednym z kluczowych narzędzi wykorzystywanych w naszej firmie. Pole pracy laserów, ich precyzja, duża moc i szybkość cięcia pozwala nam w pełni na wykorzystanie materiału minimalizując tym samym odpad powstały podczas obróbki materiału. To oczywiście korzystnie przekłada się na finalny koszt Państwa zamówienia.

Wielkimi zaletami cięcia laserem plexi jest precyzja cięcia, szybkość cięcia, powtarzalność, brak konieczności polerowania pleksi oraz możliwość cięcia z folią lub zadrukiem.

Gięcie plexi

Posiadając nowoczesne narzędzia niezbędne w procesie gięcia pleksispecjalizujemy się w obróbce pleksi a tym samym oferujemy profesjonalną usługę. W codziennej pracy duży nacisk kładziemy na to, by nasze usługi odznaczały się jakością. Ponieważ działamy w branży od lat, wypracowaliśmy i sprawdziliśmy w praktyce metody gięcia pleksi, które pozwalają nam uzyskiwać zaprojektowane kształty. Zlecenia tego typu wymagają czasu potrzebnego do nagrzania materiału oraz odpowiednich form wykorzystywanych do gięcia. Posiadamy stoły o dużej powierzchni, wyposażone w grzałki kwarcowe, które powodują że materiał po podgrzaniu staje się termoplastyczny. Podgrzana plexi w odpowiednim miejscu daje się formować adekwatnie do zaplanowanych rezultatów, niezależnie od koloru czy grubości plexi. Na co dzień pracujemy z materiałami różnej grubości i rozmaitych kolorów. Zwracamy dużą uwagę na jakość gięcia konkretnej plexi, ponieważ wiemy z doświadczenia żę to ono decyduje o walorach wizualnych wykonanych z plexi przedmiotów.

Klejenie plexi

Posiadając nowoczesne narzędzia niezbędne w procesie klejenia plexi oraz długotelnie doświadczenie specjalizujemy się w obróbce pleksi a tym samym oferujemy profesjonalną usługę. Klejenie plexiglassu jest najlepszą metodą trwałego i estetycznego łączenia elementów zapewniającą wysoką trwałość. W procesie klejenia pleksi bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego kleju – spoiny. Klej rozpuszczalnikowy wnika głęboko w plexę powodując tym samym jej częściowe rozpuszczenie. Jest ona bardzo odporna na rozerwanie a jednocześnie estetyczna – praktycznie niewidoczna na łączeniach plexi.

Grawer w plexi

Laser to nie tylko możliwość cięcia, ale także grawerowania plexi. Dzięki połączeniu cięcia laserowego, klejenia plexi i jej grawerowania możemy stworzyć indywidualne podziękowania, trofea czy dyplomy na różnego rodzaju eventy czy imprezy integracyjne. Nasze usługi świadczymy zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób indywidualnych, ponieważ grawerowanie laserowe w pleksi, ma zastosowanie w wielu branżach. Możemy z niej otrzymać ciekawe znaki, logotypy, stojaki, prezentery, litery, szyldy czy tabliczki informacyjne. Grawerowanie laserowe posiada wiele zalet: jest to proces bardzo szybki i precyzyjny a jednocześnie bardzo trwały. Dzięki tym zaletom można w krótkim czasie otrzymać produkt zgodny ze zleconym projektem.

Ploterowanie w plexi

Przy tworzeniu niepowtarzalnych realizacji z wykorzystaniem plexi mamy niemalże nieograniczone możliwości, aby wycięte lub wyfrezowane elementy z plexi były doskonale błyszczące z każdej strony musimy poddać ją obróbce polerowania. Przy płytach po cięciu piłą kątową czy frezowaniu krawędź pleksi jest zmatowiona. Szczególnie widoczne jest to przy grubych płytach. Polerowanie plexi najczęściej wykonuje się to przy pomocy pasty polerskiej. Są też dwie inne metody polerowania plexi: jest to polerowanie palnikiem i polerowanie diamentowe.

Nawiercanie plexi

Warto zauważyć, że plexi to materiał twardy. Dla wielu wiercenie w plexi np. otworów może sprawiać spore problemy. Chcąc wywiercić otwór w pleksi można użyć wiertarki z płynną regulacją obrotów. Materiał należy dobrze przymocować, aby uniknąć przesunięcia się tworzywa sztucznego. Jest to dobra opcja przy wierceniu kilku otworów. Jeżeli jednak chcemy otrzymać dużą ilość otworów, o bardzo precyzyjnych wymiarach oraz o wysokiej estetyce warto zastosować wycinanie laserowe.

Druk UV na plexi

Druk UV – Wydrukowana, gotowa powierzchnia schnie błyskawicznie, co jest zasługą utrwalania światłem UV. Metoda druku UV na plexi umożliwia bezpośredni, dobrze przylegający druk na dowolnym podłożu – plexi, tworzywa sztuczne, szkło, drewno. Wydruki nie wydzielają szkodliwych związków chemicznych więc mogą być stosowane zarówno we wnętrz jak i na zewnętrz. Cechuje ją wysoka trwałość koloru, szybkość nanoszenia jak również duża dokładność wydruków.  Są odporne na wodę, wilgoć i słońce. Wydruki nie wymagają suszenia i zaraz po wydrukowaniu mogą być dalej obrabiane, przycinane czy pakowane. Sporą zaletą tego sposobu jest możliwość drukowania UV białym kolorem. Pleksi w połączeniu z bezpośrednim nadrukiem UV najczęściej wykorzystywana jest do tworzenia szyldów i tablic, gadżetów, displayów a także jako dekoracja wnętrz. Jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom zarówno bardzo duże jak i nawet najmniejsze wydruki w rozsądnych cenach.