NAPISY | LITERY PŁASKIE | NAPISY NA ŚCIANĘ | AGENCJA REKLAMOWA BYDGOSZCZ | FORMEDIA  | KUJAWSKO POMORSKIE

Litery i napisy płaskie

Formedia jesteśmy bydgoskim producentem reklam. Działamy m.in. jako agencja reklamowa, od kilkunastu lat biegle projektujemy wszelkie formy POS oraz stanowimy zaplecze techniczne wspierające wiele  polskich firm i agencji brandingowych. W skrócie jesteśmy wyspecjalizowaną firmą produkcyjno-usługową w szeroko pojętej dziedzinie reklamy zewnętrznej, wewnętrznej, materiałów promocyjnych. Specjalizujemy się we wszelkiego typu formach przestrzennych jak znaki, litery, kubiki, standy, kasetony, dyspozytory i prezentery, kubiki ect. Działamy na najwyższych standardach druku wielkoformatowego różnego typu banerów, plakatów, owijek. Wspieramy drukami promocyjnymi ulotek, wizytówek, materiałów promocyjnych. Działamy na terenie całego kraju i zagranicy dzięki współpracy z renomowanymi firmami kurierskimi głównie DPD. Oferujemy profesjonalny i kompleksowy serwis reklamowy wraz z konfekcjonowaniem i wysyłaniem gotowych produktów we wcześniej wskazane miejsca. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Formedia.

Litery płaskie posiadają szerokie zastosowanie w reklamie i dekoracji wnętrz. Płaskie litry mogą być użyte jako samodzielne napisy ścienne lub część bardziej złożonej formy jako element doklejony do np. grafiki ze sztywnym podłożem czy kasetonu, prezentera reklamowego.  Płaskie litery w Formedia wykonujemy zazwyczaj z plexi białej, czarnej lub kolorowej oraz bardzo trwałego dibondu. Mogą być także pokryte kolorowymi naklejkami lub z nadrukiem co daje ciekawy efekt końcowy. Płaskie litery i napisy można także dodawać jako elementy personalizacji na ozdobnych kuferkach, ramkach, szkatułkach co daje eleganciki i subtelny efekt 3D.

Najczęściej wykorzystywane techniki liter i napisów płaskich

w Formedia to: 

 

 
 

Materiał nazywany jako pleksa, pleksi, plexiglas, pmma, czy nawet szkło akrylowe to trwałe i bardzo eleganckie tworzywo. Posiada dużą przeźroczystość i jest łatwy w obróbce. Przy tworzeniu niepowtarzalnych realizacji z wykorzystaniem plexi mamy niemalże nieograniczone możliwości technicznych. Zbudowana jest z cząsteczek polimetaktrylanu metylu. Uzyskiwana w chłodzonych formach, dzięki którym uzyskuje gotowy format, kształt i grubość nawet do 300 mm. Gotowym płytom z plexi moda nadać fakturę, połysk lub pozostawić matową. Niekolorowana, bezbarwna plexi łudząco przypomina szkło. 

W Formedia wykorzystujemy najczęściej plexi o grubości:

2, 3, 4, 5 mm

W kolorach:

biały, czarny, bezbarwny i z okleiną. Inne kolory, jak najbardziej tak, na zamówienie, należy tylko uwzględnić we wcześniejszej wiadomości mailowej.

Cięcie kształtów wykonujemy w technologii:

frezowania, co daje efekt gładkich, matowych krawędzi podobnych do piaskowania szkła

technologii cięcia laserowego strumieniem wiązki swiatła, co daje końcowy efekt błyszczących, gładkich krawędzi

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Poliwęglan na bazie bisfenolu A jest tworzywem bardzo bezpiecznym stosowanym do budowy elementów maszyn, pojazdów, samolotów, podziału pomieszczeń. Jest tworzywem samo gasnącym inie rozkładającym się do temperatury 550 °C. Niezaprzeczalna zaletą tego tworzywa jest także jego bardzo mała waga pozwalająca tworzyć lekkie konstrukcje oraz wysoka przepuszczalność światła w przypadku bezbarwnych płyt.

 

W Formedia wykorzystujemy najczęściej poliwęglan o grubości:

2, 3, 4, 5 mm

 

 

W kolorach:

biały, czarny, bezbarwny i z okleiną. Inne kolory, jak najbardziej tak, na zamówienie, należy tylko uwzględnić we wcześniejszej wiadomości mailowej.

 

Cięcie kształtów wykonujemy w technologii:

frezowania, co daje efekt gładkich, matowych krawędzi podobnych do piaskowania szkła

technologii cięcia laserowego strumieniem wiązki światła, co daje końcowy efekt błyszczących, gładkich krawędzi

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

tworzywo wielowarstwowe zbudowane z kilku warstw aluminium połączonych rdzeniem polietylenowym. Płyta kompozytowa jest odporna na rozwarstwienie, niezwykle lekka i dużo bardziej wytrzymała niż blacha aluminiowa. Dibond poddajemy wszelkiej obróbce mechanicznej, głównie technikom frezowania. Dzięki swym wyjątkowym właściwościom znalazł szerokie zastosowanie w szeroko pojętej branży reklamowej i użytkowej, aranżacji wnętrz. Występuje o powierzchni matowej tak zwanej szczotkowanej i błyszczącej. Kolory uzyskiwane są za pomocą utwardzalnej warstwy lakieru poliestrowego. Cechuje go niezwykła trwałość i odporność na działanie warunków atmosferycznych, takich jak mróz, deszcz, wilgoć, czy promieniowanie UV. 

 

 

W Formedia wykorzystujemy najczęściej poliwęglan o grubości:

3 mm

 

 

W kolorach:

biały, czarny, pomarańczowy, srebrny szczotkowany i z okleiną. W przypadku personalizacji na zamówienie, należy  podać we wcześniejszej wiadomości mailowej wszystkie niezbędne szczegóły do stworzenia projektu

 

 

Cięcie kształtów wykonujemy w technologii:

frezowania, co daje efekt równych krawędzi. Krawędź jest ostra i szorstka, co wynika trzech różnych warstw i z metalowych zewnętrznych nawierzchni tworzywa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

 

Dzięki prostemu zabiegowi użycia dystansu uzyskujemy bardzo ciekawy efekt zawieszenia liter i napisów w przestrzeni. W zastosowaniu takiego zabiegu odgrywa powstały naturalnie cień dający efekt delikatnego gradiętu.

Nietuzinkowo będą tu wyglądać litery wycięte z plexi, dibondu czy poliwęglanu. Jeżeli kształty są nieprzeźroczyste dystans mogą stanowić kosteczki z tego samego tworzywa, w przypadku plexi i poliwęglanu bezbarwnych możemy pokusić się o bardziej eleganckie dystanse metalowe.

 
 
 

Płaskie napisy i litery możemy prezentować w formie podświetlonej. To efektowny sposób wyróżnienia swojej firmy. Iluminacja świetlna i efekt przestrzenny powodują, że reklama ta skutecznie przykuwa uwagę potencjalnych klientów. Litery i znaki reklamowe, zwłaszcza te podświetlane, są bardzo pomocnym narzędziem promocyjnym pozwalającym przykuć uwagę potencjalnego klienta. Z powodzeniem stosowane są w wewnątrz budynku jak i na zewnątrz, a montowane na elewacjach, zadaszeniach jak i na dachach budynków, dzięki czemu są widoczne z większych odległości.

 

 

Najczęściej wykorzystywane techniki podświetleń płaskich form kształtów w Formedia to:

 

 

– podświetlenie krawędziowo

Grafluxy czy Laniery to prezentery grawerowane krawędziowo, metodą laserową, lewostronnie po obrysie liter i znaków. Obraz powstaje dzięki wygrawerowaniu na powierzchni przezroczystej plexi rowka załamującego światło, natomiast znaki i litery wypełnienie są z folii translucentnej, kolorowej firmy ORACAL serii 8500. Prezentery te podświetlane są diodami led umieszczonymi w aluminiowym, anodowanym galwanicznie profilu.

 

 

– podświetlane od spodniej strony na dystansach

Tutaj bardzo dużą rolę odgrywa wielkość podświetanych kształtów i to z jakiego tworzywa są stworzone. Można podświetlić je od dołu sznurem led lub umocować je na dystansach lub do powierzchni, która jest od strony rewersu podświetlana.

 

– swobodne podświetlenie światłem bocznym

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Napisy, cytaty na ścianę

 

Dla wszystkich ceniących nietuzinkowy dizajn wnętrz oferujemy w formedia cytaty, napisy ścienne wykonane z trwałego poliwęglanu lub naklejki ściennej. Doskonale nadają się do pomieszczeń konferencyjnych, wnętrz biur z treściami motywującymi lub na korytarzach, poczekalniach, holach by zająć przez chwilę osoba czekającą w kolejce. Podobne rozwiązania są modne w modernistycznych i industrialnych wnętrzach mieszkań i pokoi hotelowych.  

Z łatwością możesz zamontować napisy ścienne samodzielnie. Naklejki ścienne z łatwością same przylegają do płaskich powierzchni, a napisy ze sklejki czy mocnego poliwęglanu przyczepia się, podobnie jak styrodur, na bardzo mocną taśmę piankową dwustronną. 

 

Dlaczego poliwęglan, a nie plexi? Proponujemy Państwu poliwęglan ponieważ jest mocniejszy i bardziej odporny na uderzenia dzięki czemu lepiej się nadaje do przekazania za pomocą kuriera.

Wybrane elementy reklamy zewnętrznej

O FORMEDIA

 

Zajmujemy się kompleksową obsługą firm
w zakresie wytwarzania i konfekcjonowania wszelkich materiałów POS. Od ponad kilkunastu
lat jesteśmy agencją poligraficzno-reklamową, producentem materiałów POS, produktów ochronnych, specjalizujemy się m.in. w obróbce tworzyw sztucznych, naturalnych, kartonów
i papierów, tkanin.

 

 

Dysponując własną linią produkcyjną 
oraz odpowiednim zapleczem technicznym, zapewniamy wysoką jakość produktu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu gwarantujemy profesjonalną i kompleksową obsługę od fazy projektowej, druku, wyklejania, plotowania,
cięcia grafiki po obrysach, frezowania, grawerowania, gięcia i wielu innych.

WSPÓŁPRACA

 

Masz pomysł, Idee lecz brak Ci odpowiedniego zaplecza technicznego. 

 

Jeśli tylko chcesz w Formedia będziemy Twoim zapleczem technicznym. 

 

 

Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu mamy nieograniczone możliwości.
Nasi specjaliści od obróbki tworzyw, reklamy,  materiałów POS służą swym wieloletnim doświadczeniem.

 

Stale pogłębiamy swoją wiedzę o nowe doświadczenia. Stawiamy na rozwój,
rozbudowę parku maszynowego,
znajomość procesów produkcyjnych,
surowców i najnowszych technologii.

FAQ

Składanie zamówień w Formedia jest bardzo proste. Zamówienie przyjmujemy przez formularz kontaktowy lub @ sklep@formedia.pl. Wystarczy złożyć zamówienie kupując wybrany produkt w naszym sklepie internetowym na www.formedia.pl/sklep lub napisz wiadomość mailową, w której dokładnie opiszesz co potrzebujesz. Potrzebujemy format powierzchni, w której ma się zmieścić napis, kolorystyka i oczywiście treść. Nasi specjaliści odpiszą na wiadomość wraz z wyceną jeśli będzie taka potrzeba. Dokonanie przelewu lub zaliczki jest dla nas sygnałem potwierdzenia zamówienia

Od samego początku istnienia Formedia czyli od kilkunastu lat ciągle współpracujemy z wieloma firmami. Stanowimy dla nich zaplecze techniczne. Wykonujemy wszelkiego rodzaju reklamy POS od wydruków po skomplikowane formy przestrzenne. 

 

Dzięki wciąż rozbudowywanemu parkowi maszynowemu niema dla nas rzeczy niemożliwych do zrealizowania. 

 

Jest to bardzo komfortowe zwłaszcza dla marek z punktami sieciowymi czy franczyzowymi ponieważ wykonujemy, konfekcjonujemy i od razu wysyłamy zamówienie we wcześniej wskazane punkty. 

 

Staramy się być elastyczni i wyczuleni na potrzeby klienta. Najczęstszym i najwygodniejszym sposobem dostarczenia gotowych produktów est wysyłka. Korzystamy ze wsparcia renomowanych firm kurierskich głównie DPD. 

 

Jeżeli jesteś z Bydgoszczy polecamy odbiór osobisty.

W obrębie województwa Kujawsko-pomorskiego, gdy zlecenie wymaga montażu na miejscu u klienta bez problemu zawieziemy reklamę, kaseton do Ciebie i ją zamontujemy. Dysponujemy własnymi samochodami dostawczymi.

Tak, oczywiście w Formedia wysyłamy produkty w dowolne wskazane miejsce. Mamy międzynarodowy NIP i granice nie stanowią żadnego problemu. Korzystamy z renomowanych marek kurierskich lub z konkretnych wskazanych przez klienta. 

 

Zawsze zabezpieczamy nasze produkty do transportu tak by dotarły do klienta w nienaruszonym, idealnym stanie. Jeżeli jest taka potrzeba jesteśmy wstanie stworzyć indywidualne wyprofilowane opakowania dedykowane do danego produktu.

Konfekcjonowanie to pakowanie oraz dostarczanie seryjne towarów.

 

Produkty reklamowe wytworzone w Formedia pakujemy w odpowiednie grupy i wysyłamy we wskazane wcześniej miejsca. Jest to szczegółowe, indywidualne zamówienie. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne dla Twojej firmy. Jeżeli masz wiele punktów każdy z nich może potrzebować nieco innych elementów reklamy lub tą samą tylko, że w przypisanym dla siebie formacie. Teraz to żaden problem. Rozumiemy jak cenny jest szybki czas realizacji np. kampanii reklamowych, jeżeli będzie taka potrzeba zapewnimy pomoc techniczną w przygotowaniu plików do realizacji. Wszystko w trosce o Twój komfort.

Od strony wizualnej nie ma różnicy między plexi, a poliwęglanem. Mają bardzo zbliżone parametry optyczne i grubości. Wyglądają niemal jak szkło. Wszystko tkwi we właściwościach tych dwóch tworzyw. 

 

Poliwęglan jest bardziej wytrzymały od plexi. Bardziej odporny na uderzenia, warunki zewnętrzne. Doskonale nadaje się do gięcia, a jego kształty nie ulegają zmianie pod wpływem zmiany temperatur.  Poliwęglan jest także bezpieczny ponieważ ma wysoką klasę niepalności i warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdza się we wszelkiego osłonach, maskach ochronnych, owiewkach, oraz elementach, które mogą być narażone na działanie dużych sił.

 

Plexi jest za to bardziej krucha. Doskonale nadaje się do tworzenia elementów wystawienniczych. Dostępna w większej gamie kolorystycznej. Plexi także doskonale tłumi dźwięk. Posiada jednak nieznacznie lepsze właściwości optyczne od poliwęglanu oraz jest bardziej odporna na żółknięcie. Doskonale sprawdza się w elementach ekspozycyjnych, dekoracyjnych, kasetonach reklamowych, stojakach, literach przestrzennych i innych akcesoriach reklamowych.

Tak jak najbardziej. Bardzo często przy dużym zamówieniu nowego produktu wykonujemy prototyp dostosowany do wytycznych i projektu klienta. Nasi specjaliści doradzą użycia odpowiednich materiałów tak by efekt końcowy produktu był jak najbardziej satysfakcjonujący.

to skrót terminu Computerized Numerical Control, czyli komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Najczęściej sterowanymi maszynami są frezarki, lasery tokarki oraz elektrodrążarki, które wykonują złożone kształty w szybki i niezwykle precyzyjny sposób. Dzięki systemowi CNC w Formedia obróbka materiałów jest bardzo wygodna, niezależnie od wykonywanego projektu. Technologia ta pozwala na wykonywanie różnych, nawet bardzo skomplikowanych zleceń. Kształty wycinane są w niezwykle dokładny sposób oraz w krótkim czasie.

STWÓRZ REKLAMĘ, FORMĘ PRZESTRZENNĄ

JUŻ TERAZ