Litery przestrzenne

Formedia jesteśmy bydgoskim producentem reklam. Działamy m.in. jako agencja reklamowa, od kilkunastu lat biegle projektujemy wszelkie formy POS oraz stanowimy zaplecze techniczne wspierające wiele  polskich firm i agencji brandingowych. W skrócie jesteśmy wyspecjalizowaną firmą produkcyjno-usługową w szeroko pojętej dziedzinie reklamy zewnętrznej, wewnętrznej, materiałów promocyjnych. Specjalizujemy się we wszelkiego typu formach przestrzennych jak znaki, litery, kubiki, standy, kasetony, dyspozytory i prezentery, kubiki ect. Działamy na najwyższych standardach druku wielkoformatowego różnego typu banerów, plakatów, owijek. Wspieramy drukami promocyjnymi ulotek, wizytówek, materiałów promocyjnych. Działamy na terenie całego kraju i zagranicy dzięki współpracy z renomowanymi firmami kurierskimi głównie DPD. Oferujemy profesjonalny i kompleksowy serwis reklamowy wraz z konfekcjonowaniem i wysyłaniem gotowych produktów we wcześniej wskazane miejsca. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Formedia.

Różnorodność form, kolorystyki oraz technik wykończenia powoduje, że ta forma prezentacji cieszy się ogromną popularnością. Litery przestrzenne niepodświetlane to forma przestrzenna w postaci liter i znaków,  które wykonywane są najczęściej z aluminium, dibondu, plexi lub płyty spienionej PCV.

 

Są to materiały, które wykorzystywane są nie tylko w reklamie ale służą również jako materiały dekoracyjne. Ogromną zaletą liter przestrzennych Bydgoszcz jest ich niewielka waga, nieograniczony wybór kolorów i kształtów oraz korzystna cena.

Litery blokowe, napisy, logo ze styroduru

Styrodur to materiał idealnie nadający się do wykorzystania w reklamie zewnętrznej jak i wewnętrznej. Jego główne zalety to m.in. odporny na warunki atmosferyczne, wytrzymały, lekki, posiada minimalne wchłanianie wody. 

 

Styrodur Bydgoszcz to pianka poliestrowa odporna na waruki atmosferyczne, niezwykle lekka i wytrzymała. Niskie koszty produkcji liter bryłowych, wybór grubości płyt, ich lekkość i niebanalny wygląd to niewątpliwe atuty zyskującego na popularności rozwiązania. Styrodur to materiał izolujący, twardszy i mniej nasiąkliwy od styropianu, dlatego też znalazł także szerokie zastosowanie w reklamie.

reklama przestrzenna
litery przestrzenne do przedszkola
litery przestrzenne z styroduru

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Formy z styroduru malowane

Oferowane przez Formedia litery przestrzenne ze styroduru możemy pomalować na dowolnie wybrany kolor, wykonać dowolnej wielkości litery przestrzenne oraz je zamontować. Styrodur jest łatwy w malowaniu farbami, dzięki czemu doskonale nadaje się właśnie do tworzenia liter oraz rozmaitych innych znaków graficznych. Można go także łączyć z innymi sztywnymi tworzywami.

Formy ze styroduru z licem z plexi

Litery ze styroduru z licem z plexi  to doskonała propozycja dla osób poszukujących trwałej, efektownej, a jednocześnie taniej reklamy.  Litery, logotypu i znaki styrodurowe wycinamy za pomocą profesjonalnego plotera termicznego . Następnie pokrywamy je dowolnym kolorem z palety RAL. Dla uatrakcyjnienia i podniesienia walorów estetycznych reklamy całość można pokryć licem z kolorowej plexi.

Formy ze styroduru z licem z dibondu

Oferujemy litery ze styroduru z licem z dibondu. Materiał ten składa się z warstwy aluminium-warstwy plexi-warstwy i aluminium. Boki styroduru malujemy na dowolny kolor. Styrodur malowany jest farbami akrylowymi natomiast dibond metodą proszkową. Używamy kolorów z palety Pantone.

Formy ze styroduru z licem z PCV

PCV w swojej strukturze ma matową lekko porowatą powierzchnię. Płyty PCV różnią się od plexi tym że nie mają połysku. Oferujemy również malowanie boków liter w dowolnym kolorze oraz ich montaż.

Litery blokowe, napisy, logo z plexi

Idealnym materiałem do stworzenia lekkich przestrzennych liter jest plexi. Tworzywo cenione szczególnie za swą trwałość i elegancki wygląd. Przy tworzeniu przestrzennych liter z wykorzystaniem plexi o różnych grubościach i kolorach mamy wiele możliwości rozwiązań.

W Formedia wykorzystujemy najczęściej plexi o grubości plexi 2, 3, 4, 5 mm. Najczęściej bazujemy na kolorach jak biały, czarny, bezbarwny i z okleiną. Inne kolory, jak najbardziej tak, na zamówienie, należy tylko uwzględnić we wcześniejszej wiadomości mailowej. 

 

Cięcie kształtów z plexi wykonujemy w technologii:

 

frezowania, co daje efekt gładkich, matowych krawędzi podobnych do piaskowania szkła

– technologii cięcia laserowego strumieniem wiązki swiatła, co daje końcowy efekt błyszczących, gładkich krawędzi

litery z plexi
litery przestrzenne z plexi
logo ze styroduru

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Przestrzenne formy z kolorowej plexi

Plexi jest tworzywem, któr e jest bardzo plastyczne w swej obróbce. W Formedia nie tylko wycinamy plexi, ale także gniemy ją i sklejamy ze sobą różne arkusze tworząc przestrzenne formy z plexi. Można ze sobą łączyć bez śladu klejenia zarówno plexi bezbarwną jak i kolorową. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskujemy bryły 3D z plexi.

Płaskie formy z kolorowej plexi

W Formedia wycinamy w plexi dowolne kształty i napisy za pomocą dwóch technik. Technika frezowania pozwala nam uzyskać płaskie napisy o matowych krawędziach i technika laserowego cięcia wiązką światła, dzięki której uzyskujemy błyszczące krawędzie. Obie te techniki są efektowne.

Litery blokowe, napisy, logo z dibondu

Litery i logotypy z dibondu frezujemy na maszynie CNC. Dibond Bydgoszcz to materiał bardzo sztywny i odporny na odkształcenia. Materiał ten występuje w wielu kolorach. Płyta kompozytowa standardowo występuję jako mat lub błysk, a także jako aluminium zwykłe lub drapane. Reklamy montujemy na dystansach lub bezpośrednio na ścianach w zależności od oczekiwanego efektu.

litery blokowe przestrzenne
ledowe logo
litery ledowe świecące

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Formy przestrzenne z dibondu

Charakteryzują się trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne dzięki czemu doskonale nadają się do zamontowania na zewnątrz. Odporne na zmienne czynniki pogody mogą być wystawione na dużych wysokościach, oczywiście uprzednio zamontowane na profesjonalnych stabilnych konstrukcjach. 

Baza do napisów z dibondu

W Formedia wykonujemy profesjonalne podkonstrukcje dla szyldów i kasetonów z dibondu. Bryły na bazie dibondu są mocne i doskonale nadają się jako podstawa do wykonania większych form kasetonów z doklejanymi przestrzennymi napisami.

Litery blokowe, napisy, logo z PCV

Litery z PCV wykonywane są metodą frezowania na maszynie CNC w płytach PCW i PCV. Idealnie nadają się zaróno do wewnątrz jak i na zewnątrz. Materiał na litery z pcv występują w kilku podstawowych kolorach: biały, zielony, żółty, niebieski, czerwony, czarny, szary. Litery z PCW, PCV są pośrednim rozwiązaniem pomiędzy literami ze styroduru i literami z Dibondu.

litery przestrzenne 3D LED
literki z trwałej plexi
malowane litery ze styroduru

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Formy przestrzenne z PCV

W Formedia wykonujemy przestrzenne napisy i formy z lekkiej PCV. Jest to alternatywa dla styroduru. Doskonale nadają się do ekspozycji na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. 

Płaskie formy z PCV

Ciekawym efektem jest wycinanie liter i płaskich form z PCV i doklejanie ich do kasetonów i podłoży z plexi, dibondu. PCV jest bardzo lekkie i nie obciąża nam konstrukcji.

Podświetlane litery blokowe, napisy, logo

Wykonywane z najwyższej jakości materiałów umożliwiających przepuszczanie światła – tworzywa sztuczne lub plexi. Do produkcji używamy również: taśmy aluminiowe, stal nierdzewną a do podświetlenia najnowsze technologie oświetlenia LED. Aby stworzyć przestrzenne kształty lub litery stosuje się technikę składania lub klejenia.

znak reklamowy świecący
apteka napis 3d
litery przestrzenne podświetlane

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Przestrzenne formy podświetlane

Dzięki zastosowaniu techniki podświetlenia napisów, form przestrzennych od wewnątrz uwypuklamy trójwymiarowość i podnosimy walory estetyczne. Podświetlone formy przestrzenne są jeszcze bardziej widoczne zarówno w dzień jak i w nocy. Tworzą nastrój, klimat dla pomieszczeń, a na zewnątrz przyciągają wzrok. 

Płaskie formy podświetlane

Płaskie litery w Formedia wykonujemy zazwyczaj z plexi białej, czarnej lub kolorowej oraz bardzo trwałego dibondu. Mogą być także pokryte kolorowymi naklejkami lub z nadrukiem co daje ciekawy efekt końcowy. Płaskie litery i napisy można także dodawać jako elementy personalizacji na ozdobnych kuferkach, ramkach, szkatułkach co daje eleganciki i subtelny efekt 3D.

Podświetlane formy 
światłem bocznym i punktowym

Grą świateł bocznych możemy w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń. Dzięki bocznemu podświetleniu napisów możemy działać w ciekawy sposób światłocieniami, które zbudują nam przestrzeń wokół tych że napisów. Dzięki zastosowaniu światła punktowego podświetlającego napis sprawiamy, że staje się on elementem najważniejszym na jej płaszczyźnie.

Podświetlane formy
światłem skierowanym od tyłu

Dzięki podświetleniu napisów od tyłu uzyskujemy efekt poświaty. Jest to efekt HALO często wykorzystywany np. w barach, pubach, hotelach gdzie pomieszczenia są lekko oświetlone i lamki tworzą klimat pomieszczeń. Litery i napisy podświetlane od tyłu montujemy na dystansach, tak by pomiędzy płaszczyzną do której są zamontowane, a nimi była odrobina wolnej przestrzeni, w której może zadziałać światło. 

Ozdobne litery, napisy płaskie

Dla wszystkich ceniących nietuzinkowy dizajn wnętrz oferujemy w formedia cytaty, napisy ścienne wykonane z trwałego poliwęglanu lub naklejki ściennej. Doskonale nadają się do pomieszczeń konferencyjnych, wnętrz biur z treściami motywującymi lub na korytarzach, poczekalniach, holach by zająć przez chwilę osoba czekającą w kolejce. Podobne rozwiązania są modne w modernistycznych i industrialnych wnętrzach mieszkań i pokoi hotelowych.  

Z łatwością możesz zamontować napisy ścienne samodzielnie. Naklejki ścienne z łatwością same przylegają do płaskich powierzchni, a napisy ze sklejki czy mocnego poliwęglanu przyczepia się, podobnie jak styrodur, na bardzo mocną taśmę piankową dwustronną. 

 

Dlaczego poliwęglan, a nie plexi? Proponujemy Państwu poliwęglan ponieważ jest mocniejszy i bardziej odporny na uderzenia dzięki czemu lepiej się nadaje do przekazania za pomocą kuriera.

wyklejanie witryn folią
fototapety w bydgoszczy
logo przestrzenne papagrande

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Napisy z naklejki

W Formedia wycinamy dowolne kształty i napisy z naklejki za pomocą plotera tnącego. Dla łatwiejszej aplikacji, zwłaszcza bardzo drobnych napisów z naklejki nanosimy go z pomocą folii transferowej.

Napisy płaskie z drewna i sklejki

W szybki sposób możemy nakleić napisy z drewna i sklejki za pomocą wicolu lub kleju do decoupage. Drewniane napisy doskonale nadają się do spersonalizowania wszelkiego rodzaju raek, szkatułek i kuferków.

Napisy płaskie z plexi i poliwęglanu

Wykonujemy je z zarówno z tworzyw bezbarwnych jak i kolorowych.
W przypadku gdy dany kolor jest niedostępny lub chcemy uzyskać gradient, wielobarwne obrazy lub efekt szklistości stosujemy tworzywo bezbarwne. Od strony pleców naklejamy kolorową folię lub z nadrukiem. Otrzymujemy w ten sposób efekt szklistości.

Napisy płaskie z dibondu

Zazwyczaj napisy płaskie z dibondu wykonujemy w wielkim formacie i są ostateczne oglądane ze znacznej odległości. Są doskonałe do użytku zewnętrznego ze względu na bardzo wysoką odporność na czynniki zewnętrzne dibondu. Z jego struktury także wynika ostra krawędź napisu ponieważ tworzywo to jest warstwowe, a na jego zewnętrznych stronach znajduje się aluminium.

Napisy płaskie na dystansach

Dzięki zastosowaniu dystansów zyskujemybardzo ciekawy wizualnie efekt. Zyskujemy grę cieni wokół napisu. Dodatkowo dzięki dystansom możemy zastosować podświetlenie od tyłu co da nam świetlistą poświatę. 

Toppery i piki z napisami

W branży cukierniczej coraz powszechniejsze są wszelkie toppery i piki z napisami. W Formedia dzięki precyzyjnym maszynom tnącym wykonujemy topery, napisy na torty. Napisy na piku używane są również jako gadżety do fotobudki.