Obróbka plexi i poliwęglan - Formedia
OBRÓBKA TWORZYW  PLEXI I POLIWĘGLANU
OBRÓBKA TWORZYW PLEXI I POLIWĘGLANU BYDGOSZCZ I CAŁA POLSKA
formedia plexi poliweglan canwas ploter producent bydgoszcz reklama pos

Plexi i poliwęglan

– OBRÓBKA TWORZYW SZTUCZNYCH –

formedia plexi poliweglan canwas ploter producent bydgoszcz reklama pos

CO NIECO O PLEXI

Plexi tworzywo sztuczne polimetakrylan metylu o bardzo dużej elastyczności w obróbce. Występuje w szerokiej palecie grubości i kolorystyki. Bezbarwna o bardzo wysokiej przepuszczalności światła jak i w nieprzepuszczalnych kolorach. Plexi to tworzywo niezwykle uniwersalne i wdzięczne w obróbce o bardzo wysokiej estetyce. Trzeba pamiętać o odpowiednim użytkowaniu plexi ponieważ jest wrażliwa na zarysowania i uderzenia. 

 

Plexi dzielimy na dwie podgrupy: plexi ekstrudowaną i plexi wylewaną.

 

Jakie są różnice pomiędzy plexi extrudowaną, a wylewaną?

Kluczową różnicą jest sposób wytwarzania tych, że tworzyw. Choć na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, różnią się budową wewnętrzną co wpływa na ich trwałość i właściwości w obróbce termicznej i mechanicznej. 

W przypadku plexi ekstrudowanej wytwarzana jest mechanicznie przez stopienie granulatu ekstruderem, który za pomocą systemów wkładów i ustników formuje płyty o stałej szerokości. Cały proces techniczny zwany jest ekstruzją.

Produkcja plexi wylewanej jak wskazuje nazwa polega na wylewaniu do form płynnego monomeru MMA – metakrylan metylu. Całość także jak w pierwszym procesie zostaje poddana procesowi polimeryzacji i systemom schładzania.

Obie metody mają plusy i minusy. Wszystko zależy od tego jaki chcemy uzyskać efekt końcowy. W Formedia nie musisz się głowić, która plexi jest najwłaściwsza. Możesz w pełni zaufać naszym specjalistom od obróbki tworzyw.  

Najlepsze jakościowo płyty plexi to te tworzone metodą wylewania tak zwana ekstrudowana. Jest ona wytrzymalsza, nie kruszy się, jest mniej podatna na różnice temperatur w porównaniu do plexi.

Oferujemy bardzo szeroki wybór produktów z plexi – transparentnych, jak i barwionych. Artykuły wykonane z plexi są praktyczne, wytrzymałe, odporne na zabrudzenia i łatwe w utrzymaniu czystości. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane w różnego rodzaju punktach handlowych i usługowych. Ekspozytory z tworzyw sztucznych pozwolą w profesjonalny i efektowny sposób zaprezentować produkty – biżuterię, kosmetyki, artykuły papiernicze, ale także cenniki, oferty, menu, ulotki, wizytówki, gazetki promocyjne i wiele innych. Poniżej kompletna lista artykułów, jakie wykonujemy. 

CO NIECO O POLIWĘGLANIE

Poliwęglan to tworzywo sztuczne z grupy polimerów i poliestrów o większej gęstości od popularnej plexi. Jego obróbka wymaga wyższej temperatury. Dzięki temu produkty wykonane z poliwęglanu są trwalsze, mniej od plexi oddziaływają na czynniki zewnętrzne, są bardziej wymagające w obróbce i za razem bardziej plastyczne. Poliwęgaln ma bardzo wysoką odporność na uderzenia i zniekształcenia. Jest 200-300 razy mocniejszy od tradycyjnego szkła. Tak samo jak plexi występuje w szerokiej palecie grubości i kolorystyce. Doskonały do stosowania zewnętrznego “pod chmurką” jak i we wnętrzach pomieszczeń. 

Poliwęglan na bazie bisfenolu A jest tworzywem bardzo bezpiecznym stosowanym do budowy elementów maszyn, pojazdów, samolotów, podziału pomieszczeń. Jest tworzywem samo gasnącym inie rozkładającym się do temperatury 550 °C. Niezaprzeczalna zaletą tego tworzywa jest także jego bardzo mała waga pozwalająca tworzyć lekkie konstrukcje oraz wysoka przepuszczalność światła w przypadku bezbarwnych płyt.

WARTO WIEDZIEĆ

Wyróżniamy kilka głównych metod obróbki plexi i poliwęglanu oprócz nadruku UV, wyklejaniu za pomocą stickerów, obróbce termicznej, ingerowania w powierzchnię techniką grawerowania podlegają specjalistycznemu cięciu. W Formedia stosujemy dwie główne technologie cięcia wybierane w zależności od przeznaczenia i szybkości wykonania danego zlecenia. Są to techniki frezowania i laserowego cięcia.

 Najnowsza Summa F3220 to profesjonalny model systemu tnącego metodą frezowania. W efekcie końcowym frezowania tworzywa sztuczne mają matowe krawędzie. Daje to efekt eleganckiego matowego szronienia zbliżonego do ręcznego piaskowania. Nasz stół montażowy jest w rozmiarze XXL 327 × 210 cm.

Grupa sprzętów Spirit GX i Seron zapewnia nam metodę cięcia laserowego o powierzchni do 150 x 120 cm. W efekcie końcowym krawędzie tworzywa są błyszczące. Plexi i poliwęgan połyskują co jest niezwykle korzystne np. w tworzeniu produktów do ekspozycji czy statuetek z 2 cm tworzywa wyglądającego jak tafla szkła.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Masz pomysł, idee lecz brak Ci odpowiedniego zaplecza technicznego. To nic stracongo, jeśli tyklo chcesz w Formedia będziemy Twoim zapleczem technicznym. Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu mamy nieograniczone możliwości. Nasi specjaliści od obróbki tworzyw i reklamy i materiałów POS, druku służą swym wieloletnim doświadczeniem. Jesteśmy niezawodni w obróbce plexi i poliwęglanu.

 

Stale pogłębiamy swoją wiedzę o nowe doświadczenia. Stawiamy na rozwój, rozbudowę parku maszynowego, znajomość procesów produkcyjnych, surowców i najnowszych technologii.

 

 

Oferujemy między innymi:

PLEXI, POLIWĘGLAN NA WYMIAR

Oprócz produktów z plexi i poliwęglanu, usług wykonywania reklamy z tworzyw oferujemy cięte arkusze pod wymiar. Tworzywo o różnych grubościach i kolorystyce. Zachęcamy do kontaktu przez formularz kontaktowy. Odpowiemy na wszelkie zapytania.

Plexi | pleksi | plexa | poliwęglan

    • cięcie tworzywa pod Twój wymiar
    • bezbarwne, wysoki połysk
    • grubość do wyboru 1,8, 2, 3, 4, 5 mm
    • krawędzie matowe, gładkie
    • minimalny format cięcia 10 cm jednej z krawędzi
    • maksymalny format cięcia 305 x 205 mm
    • docinane do kształtu kwadratu lub prostokąta
    • tworzywo zabezpieczone dwustronnie folią ochronną
    • precyzja cięcia do 1 mm

Wymiar plexi do zamówienia

    • podajemy: wymiary w metrach kwadratowych, zaokrąglonych do jedności
    • cena produktu podawana jest na indywidualną wycenę na zapytanie mailowe
    • wycena: liczona z pola powierzchni zakupionego tworzywa
    • dokładne wymiary płyt: należy podać w treści zamówienia
    • formaty niestandardowe: większe lub mniejsze od standardowych podlegają indywidualnej wycenie
    • dla dostawy paczkomatem InPost maksymalny rekomendowany format: 60×40 cm

 

POTRZEBUJESZ WYCENY?​