TECHNOLOGIE OBRÓBKI TWORZYW | OBRÓBKA | KONFEKCJONOWANIE | FORMEDIA 

Usługi dla Firm

W Formedia mamy ponad dwadzieścia lat doświadczenia w branży reklamowej, druku i obróbce CNC tworzyw sztucznych, systemów ochronnych z plexi i poliwęglanu. Materiały POS to najszybciej rozwijająca się branża wystawiennicza. Postęp technologiczny pozwala nam na niemal nieograniczone możliwości modyfikacji materiałów sztucznych, naturalnych, tkanin dostosowywane do konkretnych zleceń i zastosowań. Sukcesywnie wdrażamy nowe możliwości techniczne dzięki czemu zapewniamy najwyższe standardy jakości.

 

Oferujemy kompleksowe usługi drukarskie, obróbki tworzyw, wytwarzamy gotowe materiały reklamowe, półfabrykaty, części osłon do maszyn, wkładki do opakowań, elementy przestrzenne, kasetony świetlne ect. Nasi specjaliści modyfikują tworzywa oraz projektują i dostarczają gotowe elementy, detale z tworzyw. W przygotowaniu plików, służymy wiedzą i doświadczeniem w wykorzystywaniu najlepszych rozwiązań wystawienniczych. Z chęcią zaopiekujemy się także Twoją Marką. Kompleksowo wykonamy wszelkie materiały marketingowe.

 

DOJRZAŁE 
STRATEGIE DZIAŁANIA
NIESZABLONOWE
MYŚLENIE
INNOWACYJNE
KREACJE
SKUTECZNA
REKLAMA

Najczęściej wykorzystywane technologie

do obróbki tworzyw w Formedia to:

 

Cięcie CNC

Profesjonalne cięcie mechaniczne tworzyw. Obróbka wszystkich materiałów sztucznych, naturalnych, tkanin (oprócz szkła, metali, aluminium)
Zrealizujemy Państwa pomysł na wszelkie formy przestrzenne za pomocą technik mechanicznego cięcia. Stworzymy prototyp produktu, lub wkładki do opakowań. Nasz zespół specjalistów pomoże w doborze odpowiednich materiałów do Twoich potrzeb. Pracujemy na profesjonalnych maszynach do frezu, laseru i cięcia na gorąco laserem termicznym. Trio to zapewnia nam nieograniczone możliwości techniczne do tworzenia wszelkich form przestrzennych od kasetonów, kubików, standów, bramek, kiwaczy, naklejek, wkładek, opakowań po skomplikowane i wymagające niezwykle wysokiej estetyki dyspozytorów.

Przedmioty wycinane metodą frezowania wykorzystywane są w niemalże w każdej dziedzinie. W Formedia wykorzystujemy najnowsze technologie frezowania jednej z technologii obróbki  skrawania czyli mechanicznego ścinania warstw tworzywa. Nasz najnowszy model frezu Summa F3220 daje potężne możliwości techniczne. Stół roboczy to prawdziwy kolos 327 × 210 cm. Frezujemy tworzywa sztuczne, naturalne, tkaniny, papiery i kartony wszystko oprócz metalu i aluminium. Należy wiedzieć, że wycinając tą technologią tworzywa jak plexi czy poliwęglan ich krawędzie będą zawsze matowe. 

 
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą »»»» TWORZYWA »»»»

Precyzyjne cięcie, którego czynnikiem tnącym jest gorący strumień wiązki światła oraz azot w postaci gazu. Doskonała technika do cięcia, znakowania, wycinania otworów, graweru. Niezwykle estetyczna i precyzyjna dająca szybkość oraz powtarzalność obrabianych elementów. Wycinać i grawerować narzędziem laseru można większość tworzyw sztucznych i naturalnych drewnopochodnych. Szczególnie cenione w formedia plexi i poliwęglan cięte laserowo mają efektowne, gładkie, błyszczące krawędzie. Bezbarwny poliwęglan 1 i 2 cm grubości wycinany tą metodą łudząco przypomina taflę szkła.

Cięcie termiczne wykonywane jest za pomocą tytanowego drutu oporowego, rozgrzewającego się do temperatury około 800°C. Ploter termiczny sterowany cyfrowo niezwykle precyzyjnie wycina każdy element w gąbce lub styrdurze.  Elementy mogą mieć dwie podstawy o różnych kątach lub formę stożkową. Powstałe w ten sposób projekty są bardzo atrakcyjne wizualnie i cenowo. Odpowiednia twardość styroduru umożliwia wykrawanie liter o przeróżnych kształtach i rozmiarach. Tworzone są zarówno szyldy i litery, które zdobią budynki i biura np. oznaczenia lokalizacji recepcji, informacji itp.

 

Wycinamy termicznie nieregularne kształty służące do stworzenia takich materiałów reklamowych jak: litery, logotypy, detale architektoniczne, 

Ploterowe wycinanie folii z arkuszy i z roli jest niezwykle przydatne przy tworzeniu wszelkiego rodzaju naklejek służących do brandu produktów. Z łatwością możemy wyciąć dowolny kształt liter, nadrukowanych grafik. Mogą to być folie kolorowe lub transparentne, wszystko zależy od ich późniejszego przeznaczenia. Posiadamy precyzyjny ploter tnący Summagraphic z systemem pozycjonowania OPOS o maksymalnej szerokości cięcia – 1270 mm.

Zastosowanie tego sprzętu pozwala nam na wycięcie po oposie zadrukowanej już powierzchni. Naklejki takie można dodatkowo za laminować laminatem foliowym, który wzmocni wytrzymałość, nasyci kolory, w zależności od rodzaju laminatu można dodać wysoki połysk lub matową powierzchnię. 

 

Wycinamy z folii nieregularne kształty służące do stworzenia takich materiałów reklamowych jak: naklejki ścienne, naklejki na drzwi i okna, etykiety samoprzylepne, elementy kasetonów, w tym grafik lub liter podświetlanych (folia translucentne) i wiele innych.

Trwała, precyzyjna oraz efektowna technika znakowania przedmiotów. Wykonanie znakowania technologią laserową sprawia, że zdobiony artykuł jest na najwyższym poziomie estetycznym. Plotery laserowe Spirit o polach roboczych 610×960 mm są urządzeniami uniwersalnymi służącymi zarówno do precyzyjnego cięcia materiałów jak i grawerowania na powierzchniach specjalnie przygotowanych.

Produkcja elementów z tworzyw sztucznych wymaga szczególnej precyzji i doświadczenia szczególnie podczas gięcia materiału. Proces ten wymaga dużej wiedzy i praktyki w obróbce ponieważ odbywa się za pomocą obróbki termicznej. Trzeba doskonale znać materiał i jego wytrzymałość. Nasi specjaliści są ekspertami w tej dziedzinie. Specjalizują się m.in. w gięciu plexi, poliwęglanu, polistyrenu, poliestru i tworzyw im podobnych. 

Wykonujemy w Formedia wszelkie litery i znaki graficzne, kubiki, postumenty, standy reklamowe. Posiadamy doskonale przystosowany park maszynowy, do produkcji reklam świetlnych, kasetonów oraz liter przestrzennych o bardzo dużych rozmiarach. W przypadku reklam wielkogabarytowych niezbędne jest wykonanie pomiarów oraz poznanie specyfiki docelowego miejsca montażu reklamy. W Formedia wykonujemy montaż napisów świetlnych w obrębie województwa Kujawsko-pomorskiego.

STWÓRZ REKLAMĘ, FORMĘ PRZESTRZENNĄ

JUŻ TERAZ
Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On YoutubeVisit Us On Pinterest