baner dla firm
TECHNOLOGIE OBRÓBKI TWORZYW | OBRÓBKA | KONFEKCJONOWANIE | FORMEDIA 

Usługi dla Firm

W Formedia mamy ponad dwadzieścia lat doświadczenia w branży reklamowej, druku i obróbce CNC tworzyw sztucznych, systemów ochronnych z plexi i poliwęglanu. Materiały POS to najszybciej rozwijająca się branża wystawiennicza. Postęp technologiczny pozwala nam na niemal nieograniczone możliwości modyfikacji materiałów sztucznych, naturalnych, tkanin dostosowywane do konkretnych zleceń i zastosowań. Sukcesywnie wdrażamy nowe możliwości techniczne dzięki czemu zapewniamy najwyższe standardy jakości.


Oferujemy kompleksowe usługi drukarskie, obróbki tworzyw, wytwarzamy gotowe materiały reklamowe, półfabrykaty, części osłon do maszyn, wkładki do opakowań, elementy przestrzenne, kasetony świetlne ect. Nasi specjaliści modyfikują tworzywa oraz projektują i dostarczają gotowe elementy, detale z tworzyw. W przygotowaniu plików, służymy wiedzą i doświadczeniem w wykorzystywaniu najlepszych rozwiązań wystawienniczych. Z chęcią zaopiekujemy się także Twoją Marką. Kompleksowo wykonamy wszelkie materiały marketingowe.

Produkcja i montaż reklam

W Formedia możesz już dziś stworzyć kompleksową reklamę swojej firmy, a jeśli trzeba wesprzemy Cię także w fazie projektowej. Nasi specjaliści mają doświadczenie w wielu dziedzinach dzięki czemu jesteśmy przygotowani do każdego zadania. Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu Formedia zapewniamy wszystko w jednym miejscu. Począwszy od poligrafii i wydruków wielkoformatowych do skomplikowanych form przestrzennych.

 

Współpracujemy z polskimi i zagranicznymi markami, firmami i sieciami sklepów. Wykonujemy dla nich kampanie reklamowe do punktów stacjonarnych. Zazwyczaj otrzymujemy gotowe projekty do wykonania. Wykonujemy wszelkiego typu usługi projektowania, wydruków wielkoformatowych – solventowych, wyrobów z plexi, kasetonów, liter przestrzennych, liter ze styroduru, systemów wystawienniczych. Oferujemy Państwu produkcję i konfekcjonowanie materiałów reklamowych na teren Polski i Europy oraz kompleksowe usługi montażu reklam w obrębie województwa Kujawsko – Pomorskiego.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Grawerowanie i cięcie CNC

WYCINAMY Z PLEXI, PCV, DIBONDU, ALUMINIUM ORAZ W INNYCH LEKKICH MATERIAŁACH

 

Posiadamy własny park maszynowy, w którym znajduje się między innymi frezarka CNC o polu pracy 300x200cm. Wykonujemy usługi cięcia, grawerowania oraz inne precyzyjne usługi.
Materiały w jakich wykonujemy frezowanie to głównie tworzywa sztuczne takie jak plexi, PCV, HIPS, a także DIBOND. Możliwa jest również obróka drewna, sklejki, płyt MDF oraz innych drewno podobnych materiałów. Maszyna ta pozwala nam na obróbkę materiałów z precyzyjną dokładności.
Wszystkie pliki do wyceny prosimy przesyłać w formacie .cdr, .pdf, .eps bądź innym edytowalnym zachowując skalę 1:1.

ZASTOSOWANIE FREZARKI CNC:

W reklamie najczęstszym zastosowaniem frezarek jest wykonywanie kasetonów z dibondu, liter przestrzennych, frontów dla liter ze styroduru, szyldów, a także wiele innych przy użyciu tworzyw sztucznych.
Jeśli mają Państwo pytania prosimy o kontakt.

Cięcie CNC

Dodatkowymi atutami maszyny Infotec, jest takie narzędzia jak nóż oscylacyjny, nóż wleczony i bigownik. Dzięki tej opcji możemy ją wykorzystać do cięcia materiałów z tworzyw sztucznych lekkich takich jak kapa czy pianki jak również kartonu i tektury.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Frezowanie i grawerowanie 

Oferujemy cięcie mechanicznie tworzyw poprzez frezowanie. W tej technice otrzymujemy krawędzie ostre i matowe. Urządzenie to najczęściej wykorzystywane jest do dużych użytków płaskich sztywnych materiałów, które dalej mogą być poddawane klejeniu lub gięciu.

 

Frezowanie CNC jest precyzyjne i zgodne z Państwa wymaganiami. Dzięki wymiennym frezom oraz próżniowemu chwytowi stołu możemy frezować takie materiały jak: plexi, płyty meblowe, drewno, mdf, sklejkę, pcv, poliwęglan lity, dibond itp. Pole pracy frezarki, jej precyzja, duża moc i szybkość cięcia pozwala nam w pełni na wykorzystanie materiału minimalizując tym samym odpad powstały podczas obróbki materiału. To oczywiście korzystnie przekłada się na finalny koszt Państwa zamówienia.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Wycinanie ze styroduru

Litery ze styroduru są lekkie i estetyczne, a jednocześnie trwałe. Bez względu na ich wielkość nie obciążają elewacji. Wykonywane są z użyciem plotera termicznego, który jest urządzeniem sterowanym komputerowo, używającym tytanowego drutu oporowego, rozgrzewającego się do temperatury około 800°C. Cyfrowe sterowanie ploterem sprawia, że wycinane elementy charakteryzują się niespotykaną precyzją wykonania. Powstałe w ten sposób projekty są bardzo atrakcyjne wizualnie i cenowo.

 

Z uwagi na różnorodność zapotrzebowania wykonujemy litery ze styroduru z licem aluminiowym, z plexi, z dibondu. Wykonujemy także usługę malowania tworzywa farbami akrylowymi odpornymi na czynniki atmosferyczne, które dodatkowo wzmacniają odporność liter na wpływ wody, wiatru i temperatury. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Ploterowe cięcie folii

Posiadamy wysokiej klasy ploter tnący Summagraphic z systemem pozycjonowania OPOS o maksymalnej szerokości cięcia – 1270 mm. Dysponując własnym ploterem oferujemy Państwu szeroki wachlarz usług w zakresie wycinania liter i grafik z folii samoprzylepnych, takich jak litery, loga i inne elementy grafiki z folii o różnej grubości i o różnym przeznaczeniu końcowym. Wycięte wzory z folii szablonowej mogą posłużyć do stworzenia grafiki nanoszonej na samochody lub witryny sklepowe. Zastosowanie tego sprzętu pozwala nam na wycięcie po oposie zadrukowanej już powierzchni.

 

Naklejki takie można dodatkowo zalaminować laminatem foliowym.
Wycinamy z folii nieregularne kształty służące do stworzenia takich materiałów reklamowych jak: naklejki ścienne, naklejki na drzwi i okna, etykiety samoprzylepne, elementy kasetonów, w tym grafik lub liter podświetlanych (folia translucentne) i wiele innych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Laminowanie

Laminowanie jest to metoda uszlachetniania wydruku poprzez nałożenie na wydruk cienkiej warstwy folii. Laminowanie wielkoformatowych wydruków solventowych ma również na celu wydłużenie ich trwałości. Dzięki laminowaniu druk staje się odporny na uszkodzenia mechaniczne a także promieniowanie UV. Możemy Laminować zarówno na zimno jak i na gorąco, każdy rodzaj papieru oraz folii samoprzylepnej. Wydruki wielkoformatowe zalaminowane u nas w firmie można eksponować na zewnątrz bez utraty jakości. Laminowanie powoduje iż wydruk jest odporny na zniszczenia, zachowuje przez długi czas swój pierwotny wygląd, ciężko go podrzeć bądź zniszczyć.


Posiadamy urządzenie laminujące o szerokości 127cm. Za pomocą laminatora naklejamy również wydruki/grafikę na podłoża płaskie (pcv, hips, plexi, itp.) Laminujemy także wydruki wielkoformatowe laminatem płynnym satyna.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

STWÓRZ REKLAMĘ, FORMĘ PRZESTRZENNĄ

JUŻ TERAZ