Ścianki i osłony

Doskonale rozumiemy potrzebę komfortu i bezpieczeństwa dla klientów i pracowników firm, dlatego też stworzyliśmy dla Państwa szeroką ofertę osłon i przegród z trwałego plexi jak i z poliwęglanu. Oferujemy osłony z otworami, z uchwytami do zamocowania do stołu czy biurka, osłony podwieszane czy płyty plexi do przewiercenia jak również osłony bez otworów służące jako parawany. Dzięki zastosowaniu osłony z plexi od Formedia zapewnicie Państwo higieniczny sposób obsługi klientów w takich miejscach jak: banki, sklepy, apteki, przychodnie czy urzędy. Jako producent wyrobów z plexi glass dopasowujemy wielkość i kształt osłony do potrzeby Twojego miejsca pracy. Osłony z plexi lub poliwęglanu, które produkujemy możemy podzielić według trzech grup: wyglądu, tworzywa z którego są zbudowane lub docelowego miejsca zastosowania. 

Osłony z plexi na biurko dbają o bezpieczeństwo w miejscach pracy, usługowych czy instytucji publicznej. Osłona na biurko świetnie zabezpieczy Twoje stanowiska. Płyta plexi zadba o nieprzenoszenie drogą kropelkowa zarazków i bakterii, co w okresie jesienno-zimowym jest bardzo ważne. Szyba plexi ułatwi Tobie kontakt z druga osobą, gdzie dystans będzie mniejszy niż 1,5 m.  Zapewni bardzo dobrą widoczność ludzi i otoczenia po drugiej stronie. Płyta jest odporna na stłuczenia, nie musisz martwic się o rozbicie. Możesz stosować ją w miejscach, gdzie jest bardzo na to narażona np. szkoły, przedszkola czy sklepy.  Płyta jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, nie sprawi Tobie trudności.  Tworzywo plexi możesz bardzo łatwo poddać recyklingowi.  Materiał jest odporny na działanie promieni UV, przez co nie zachodzi na nim proces żółknięcia.

Ścianki i osłony z pleksi, charakterystyka:

    • Bezpieczeństwo twoich klientów i pracowników
    • Szybki czas realizacji
    • Łatwy montaż, prosta w obsłudze
    • Trwałość produktu, nawet 10% wytrzymalsza od szyby
    • Wysoka przepuszczalność światła
    • Produkt zabezpieczony folią ochronną do demontażu przed użyciem zabezpieczającą plexi
    • przed uszkodzeniem mechanicznym podczas transportu

Jeżeli równie jak my rozumiecie potrzebę stosowania osłon, przegród, zabezpieczeń polecamy osłony z plexi od Formedia. Zaufały nam marki z branży farmaceutycznej, spożywczej, maszynowej oraz logistycznej. Nasze osłony z plexi cechuje duża dokładność oraz staranność wykonania.

 

Jako producent wyrobów z plexi glass dopasowujemy wielkość i kształt osłony do potrzeb Twojego miejsca pracy. Skontaktuj się z nami. Wykonamy dla Ciebie projekt i indywidualną wycenę jeżeli potrzebujesz niestandardowe wymiary zabezpieczenia. 

Podział osłon według materiałów:

 • osłony z pleksi

Maksymalnie wydajne osłony, zupełnie przezroczyste stabilne i solidne. Wykonywanie głównie do postawienia na blacie lady, na biurku lub jako akrylowe tafle podwieszane w strefie kasy. Mogą różnić się formą i grubością. 

 • osłony z poliwęglanu 

Łudząco podobne do szkła, lekkie lec bardzo mocno wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uderzenia. Preferowane głównie w miejscach, gdzie jest duże natężenie ruchu i możliwość potencjalnego uderzenia ścianki.

 • osłony z metalowymi częściami

Najmocniejsze z trzech typów osłon. W połączeniu z poliwęglanem prawie nie do zniszczenia. Dzięki metalowym elementom istnieje możliwość stworzenia wytrzymałej ścianki z możliwością regulacji wysokości.

Podział osłon według miejsca przeznaczenia:

 • osłony z pleksi dla szkół

Chcesz, by Twoja placówka edukacyjna była jak najdłużej otwarta i dostępna dla uczniów? Zapewnij zabezpieczenie także dla pracowników biurowych, którzy mają ciągły kontakt z wieloma osobami z zewnątrz. Zastosuj osłony grodziowe w miejscach spotkań np. w sekretariacie szkolnym. Przegrody bezbarwne dopasowane do wielkości biurek. Najczęściej stosowane w sekretariacie i miejscach odbioru dokumentów. 

Czytaj dalej o osłonach dla szkół >>

 • osłony podłogowe

Stabilne  ścianki grodziowe do postawienia bezpośrednio na podłodze. Posiadają różne formy w zależności od potrzeb. Mogą być masywniejsze w całości zbudowane z trwałego polisasa sun, lub z metalową podstawą na kółkach dla swobodnego przesuwania ścianek lub po prostu jako przeźroczysty roll-up, który możesz zawsze schować do pokrowca i wykorzystać w dogodnym momencie.

Czytaj dalej o osłonach podłogowych >>

Praktyczne wiszące ścianki dla osób potrzebujących swobodę w poruszaniu się przy swoim stanowisku pracy. Najczęściej stosowane w sklepach spożywczych, mięsnych, drogeriach w strefie kasy. Zawieszone na mocnych łańcuszkach nie zajmują dużo miejsca. Są bezbarwne, więc nie zakłócają przestrzeni i możliwości porozumiewania się ze sprzedawcą. Nie zasłaniają asortymentu.

Czytaj dalej o osłonach odwieszanych >>

Wszelkiego rodzaju ścianki montowane na blatach stanowisk w openspace. Mogą to być przedłużenia istniejących już przegród lub postawione od podstaw przez Formedia. Istnieje możliwość częściowego zasłonięcia stanowiska pracy przez np. oklejenie szyby lub zastosowaniu nieprzezroczystego tworzywa. W przypadku osłon biurowych, gdy zamawianie są duże ilości osłon dla całej firmy, budynku zamówienie wyceniane jest indywidualnie.
Czytaj dalej o osłonach biurowych >>

Jeżeli potrzebujesz nienachalnej ścianki do postawienia między stanowiskami pracy lub np. pomiędzy stolikami bezbarwna osłona typu roll-up będzie do tego idealna. Posiada lekką, łatwą do przestawiania konstrukcję. Jest duża i wysoka. Jednocześnie nie przytłacza swym wyglądem. Posiada pokrowiec, do którego możesz ją schować zwiniętą w aluminiową kasetę. Jeżeli chcesz możesz wymienić tworzywo PET na grafikę, wtedy spełni także rolę standu reklamowego.

Czytaj dalej o osłonach typu roll-up >>

Posiadasz nietypową, dużą ladę recepcyjną lub półokrągłe biurko? Zastanawiasz się jak zmocujesz na nich osłony z pleksi? Już nie musisz! W Formedia przygotujemy dla Ciebie bezbarwną ściankę dopasowaną idealnie do Twojego stołu, biurka, lady. Przekształcimy wybrany wzór do rozmiarów pasujących do Twojego miejsca lub indywidualnie zaprojektujemy i wykonamy  osłony dopasowane do Twoich potrzeb.

Czytaj dalej o osłonach na wymiar >>

Szyby z poliwęglanu wsparte na metalowych nogach są to osłony na biurko z większym otworem i regulacją wysokości. Posiadają możliwość stabilnego i nieinwazyjnego scalenia z podstawą stołu. Charakteryzują się dużym wcięciem w dolnej części osłony, dzięki czemu kosmetyczka swobodnie i bezpiecznie może wykonywać zabiegi pielęgnacji rąk i paznokci u klientek.

Czytaj dalej o osłonach dla kosmetyczek >>

Osłony z pleksi, przegrody dedykowane dla konkretnego miejsca. Zazwyczaj wytwarzane pod konkretny wymiar i stanowisko jak np. strefa kasy, strefa mięs i wędlin na wagę obsługiwane przez ekspedienta. Mogą to być podwieszane lub przykręcane osłony do strefy kasy lub na blatowe szyby na chłodziarki. Wykonujemy je z najwyższej jakości plexi i poliwęglanu.
Czytaj dalej o osłonach dla marketów >>

Z myślą o bezpieczeństwie przewoźników stworzyliśmy kolekcję uniwersalnych osłon grodziowych do samochodów osobowych. Są to zabezpieczenia z trwałego, niełamliwego, niepalnego poliwęglanu. Tworzywo to wykorzystywane jest w samochodach wyczynowych i kaskaderskich, dlatego też idealnie nadaje się na szybę do zamontowania wewnątrz taksówki.

Czytaj dalej o osłonach do TAXI >>