Formedia jesteśmy bydgoskim producentem reklam. Działamy m.in. jako agencja reklamowa, od kilkunastu lat biegle projektujemy wszelkie formy POS oraz stanowimy zaplecze techniczne wspierające wiele polskich firm i agencji brandingowych. W skrócie jesteśmy wyspecjalizowaną firmą produkcyjno-usługową w szeroko pojętej dziedzinie reklamy zewnętrznej, wewnętrznej, materiałów promocyjnych. Specjalizujemy się we wszelkiego typu formach przestrzennych jak znaki, litery, kubiki, standy, kasetony, dyspozytory i prezentery, kubiki ect. Działamy na najwyższych standardach druku wielkoformatowego różnego typu banerów, plakatów, owijek. Wspieramy drukami promocyjnymi ulotek, wizytówek, materiałów promocyjnych. Działamy na terenie całego kraju i zagranicy dzięki współpracy z renomowanymi firmami kurierskimi głównie DPD. Oferujemy profesjonalny i kompleksowy serwis reklamowy wraz z konfekcjonowaniem i wysyłaniem gotowych produktów we wcześniej wskazane miejsca. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Formedia.
Wayfinding to system komunikacji systemów wskazujących drogę do celu. Wykorzystywany głównie w hotelach, domach biurowych, punktach medycznych. Wszędzie tam gdzie jest mnogość budynków i pokoi. W Formedia dbamy o to by każdy znajdujący się w Twoim budynku jak najszybciej trafił do celu. Dzięki systemowi nawigacji biurowej każda osoba znajdująca się wewnątrz budynku bez problemu odnajdzie położenie w którym się znajduje i trasę do celu dzięki przejrzystemu i bardzo czytelnemu wayfingowi. Wszystkie elementy są jasne w odbiorze, wpisane w layout Twoje marki.
Wykonanie profesjonalnego systemu wayfinding w Formedia odbywa się podczas kilku etapów.
Etap pierwszy
Wykonanie projektu koncepcyjnego na podstawie potrzebnych elementów do komunikacji. Tutaj w zależności od Twoich potrzeb może być ich wiele np. oznakowanie naścienne wiszące jak m.in. logo przestrzenne na zewnątrz budynku, tablice informacyjne, tabliczki przy drzwiowe i na drzwiowe, numery pokoi, zawieszki do kluczy i na klamki, oznakowanie wiszące jak wiszące tabliczki i strzałki komunikacyjne, oznakowanie stojące jak np. oznakowanie wolnostojące litery i logotypy podświetlane, drogowskazy, potykacze ect. Na podstawie wszystkich elementów, techniki ich wykonania i ilości sporządzamy szacunkową wycenę.
Etap drugi
Po uzgodnieniu wstępnej wyceny przystępujemy do wykonania poszczególnych produktów. Sporządzamy projekty wpisujące się w leyaut marki, tak by jak najlepiej wpisać się w charakter miejsca. Projektując i wykonując poszczególne elementy wizerunkowe i komunikacyjne uwzględniamy przestrzeń w której mają się docelowo znajdować. Przy bardziej złożonych projektach dużych obiektów dokonujemy wizji lokalnej, podczas której sprawdzamy ewentualne rozbierzności między mapą a realem.
Etap trzeci
Przekazanie realizacji. Tutaj w zależności od zlecenia mamy kilka możliwości. Przesyłka we wskazane miejsce za pośrednictwem DPD, odbiór osobisty lub dostarczenie na miejsce przez Formedia. Przy wcześniejszym uzgodnieniu w pierwszym etapie zlecenia możemy całość elementów komunikacyjnych dowieść na miejsce i zamontować.
Czas trwania usługi wayfindingu jest zależny od wielu złożonych czynników m.in. od ilości i rodzaju elementów komunikacyjnych, stopnia skomplikowania wykonania i oczywiście od powierzchni do oznaczenia.