ZEWNĘTRZNE I WEWNĘTRZNE OZNAKOWANIE FIRMY | SYSTEMY KOMUNIKACJI I INDENTYFIKACJI | REKLAMA BYDGOSZCZ | FORMEDIA 

Oznakowanie firmy

Formedia jesteśmy bydgoskim producentem reklam. Działamy m.in. jako agencja reklamowa, od kilkunastu lat biegle projektujemy wszelkie formy POS oraz stanowimy zaplecze techniczne wspierające wiele  polskich firm i agencji brandingowych. W skrócie jesteśmy wyspecjalizowaną firmą produkcyjno-usługową w szeroko pojętej dziedzinie reklamy zewnętrznej, wewnętrznej, materiałów promocyjnych. Specjalizujemy się we wszelkiego typu formach przestrzennych jak znaki, litery, kubiki, standy, kasetony, dyspozytory i prezentery, kubiki ect. Działamy na najwyższych standardach druku wielkoformatowego różnego typu banerów, plakatów, owijek. Wspieramy drukami promocyjnymi ulotek, wizytówek, materiałów promocyjnych. Działamy na terenie całego kraju i zagranicy dzięki współpracy z renomowanymi firmami kurierskimi głównie DPD. Oferujemy profesjonalny i kompleksowy serwis reklamowy wraz z konfekcjonowaniem i wysyłaniem gotowych produktów we wcześniej wskazane miejsca. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Formedia.

Od lat tworzymy systemy identyfikacji dla firm. Są to różnego rodzaju logotypy, papiery firmowe, pieczątki, ale także wszystkie elementy dla przestrzeni biur, budynków firmowych. Tworzymy całe systemy komunikacji począwszy od znakowania budynku przestrzennym logo po tabliczki przy drzwiowe czy oznakowanie pokoi. Estetyczne elementy w pełni użyteczne o nowoczesnym wyglądzie. Wprowadzają ład w komunikacji i zewnętrznym wizerunku Twoich pomoieszczeń firmowych. 

Identyfikacja wizualna twojej markpocząwszy od projektu logo, doboru font, palety kolorów. Na jej podstawie opiera się kreowanie wszystkich elementów reklamowych począwszy od wizytówek, ulotek po formy przestrzenne i reklamy wielkoformatowe. Warto poświęcić trochę czasu i sprawić by wszystko co jest związane z Twoją marką było wspólne. Dzięki harmonii uzyskasz profesjonalny wizerunek i zaufanie w oczach klientów. Kompleksowo przygotowana identyfikacja wizualna będzie dobrym wstępem do prezentowania Twoich usług. Kaseton, reklama samochodowa, banery wszystko to będzie z sobą współgrać tworząc harmonie i czytelny przekaz. Decyzja o stworzeniu kompleksowego brandu jest podejmowana na lata i wpływa na każdy etap reklamowania Twojej działalności. Zlecając brand w Formedia zyskujesz nasze doświadczenie w projektowaniu i wykonanie wszelkich form reklamowych w jednym miejscu dzięki czemu zaoszczędzisz czas i pieniądze. 

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że każda firma jest inna, posiada swoje priorytety, cele i oczekiwania. Stawiamy na nowoczesny design, estetykę wykonania, wysokie technologie, rozwiązania dostosowane do potrzeb i charakteru Twojej Marki. Służymy wiedzą i doświadczeniem w wykorzystywaniu najlepszych rozwiązań wystawienniczych. 

Jest to zbiór różnych elementów aranżowania przestrzeni reklamowej, które podczas kontaktu z klientem zapoznają go z Marką, wskazują mu drogę do celu. Stanowią często pierwszy kontakt i komunikat między Twoją firmą a klientem.

Przy tworzeniu oznakowania zewnętrznego należy zwrócić szczególną uwagę by było czytelne o jasnym przekazie, trwałe, odporne na różnorodne czynniki zewnętrzne i oczywiście na estetykę wykonania. 

 

Oznakowanie zewnętrzne stanowi element o walorach estetycznych jak i praktycznych. Oba te czynniki są równie ważne. Estetyka i trwałość wykonania stanowi o tym czy Twoja firma jest profesjonalna np. wyróżniający się dobrze wyeksponowany kaseton z twoim logo sprawia wrażenie solidnej firmy, dbającej o jakość produktu. Kaseton częściowo zasłonięty, z wyblakłym licem i z np. odklejona literą świadczy nie daje zaufania, wzbudza tylko negatywne emocje. Dlatego bardzo ważne jest by zadbać o najdrobniejszy szczegół. Tworzywo z którego oznaczenie jest wykonane powinno być wysokiej jakości, trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne. 

 

Oznakowaniem zewnętrznym może być szyld logo, kaseton ale także tablice informacyjne kierujące do innych budynków, na parking. Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu wszelkich form do komunikacji zewnętrznej dzięki czemu dobierają najlepsze, sprawdzone materiały do wybranego produktu i technologii w jakiej jest tworzony. Biorą pod uwagę wszystkie czynniki począwszy od wyglądu skończywszy na miejscu, w którym dany element docelowo będzie się znajdować. Dzięki temu nasze produkty są estetycznie wykonane i trwałe. Na specjalne życzenie klienta poszczególne elementy oznaczenia zewnętrznego możemy zakonserwować, tak by służyły przez lata. Wykonywane przez nas przekazy są czytelne, a technika ich wykonania jest precyzyjnie dobrana do charakterystycznej przestrzeni zewnętrznej i panujących w niej warunków atmosferycznych.

  

Space branding to sposób świadomego aranżowania przestrzeni wnętrza budynku, przestrzeni open space, biura, korytarzy, poczekalni etc. tak by przestrzeń wnętrza tworzyła spójna całość z identyfikacją marki. Jest to pierwszy obraz tego jak Twoja firma, Twój produkt ma być spostrzegany. W Formedia zajmujemy się m.in. profesjonalnym znakowaniem wnętrza. Wykonywaliśmy i wykonujemy wiele detali do wykończenia przestrzeni. S ą nimi m.in. spersonalizowane lampy, przestrzenne logotypy naścienne, wolnostojące napisy świetlne, wydruki fototapet, czy grafik, aranżacji okien i witryn, czy nawet elementów personalizacji sklepów jak plakaty, bramki sklepowe, cenówki, listwy, kiwaki wszelkie elementy promocyjne.

 

Wykonujemy realizacje z projektów klienta. Kiedy jest taka potrzeba np. przy presji czasu wspieramy także od strony projektowej, czy to w przygotowaniu plików do druku czy w projektach od podstaw. W takich przypadkach projektujemy wszystkie elementy tak, by były spójne z przesłaniem danej marki. Dobieramy odpowiednie trwałe i efektowne materiały, kolorystykę dopasowujemy do palety kolorów danej marki tak by całość zlecenia była jak najbardziej spójna z założeniami przekazu. Bardzo ważne jest to by wszystkie elementy znakowania wnętrz określały jeden charakter, misję firmy, wartości i cele jakie przekazuje swoimi usługami.

 

Jeżeli jesteście na etapie budowania lub remontu pomieszczeń firmowych, biurowych, hotelowych ect. watro skonsultować swój projekt z Formedia, tak by świadomie stworzyć spójnie z marką cały projekt. Na tym etapie mamy możliwość zagospodarowania przestrzeni i przygotowania jej pod oznakowanie wnętrz. Takie działanie umożliwi nam dopasować projekt do zamontowania elementów oznakowania jak np. kaseton, uchwyty do brył przestrzennych liter, lamp, czy dodatkowe miejsce na kable do reklamy świetlnej. 

Wayfinding to system komunikacji systemów wskazujących drogę do celu. Wykorzystywany głównie w hotelach, domach biurowych, punktach medycznych. Wszędzie tam gdzie jest mnogość budynków i pokoi. W Formedia dbamy o to by każdy znajdujący się w Twoim budynku jak najszybciej trafił do celu. Dzięki systemowi nawigacji biurowej każda osoba znajdująca się wewnątrz budynku bez problemu odnajdzie położenie w którym się znajduje i trasę do celu dzięki przejrzystemu i bardzo czytelnemu wayfingowi. Wszystkie elementy są jasne w odbiorze, wpisane w layout Twoje marki.

 

Wykonanie profesjonalnego systemu wayfinding w Formedia odbywa się podczas kilku etapów.

 

Etap pierwszy

 

Wykonanie projektu koncepcyjnego na podstawie potrzebnych elementów do komunikacji. Tutaj w zależności od Twoich potrzeb może być ich wiele np. oznakowanie naścienne wiszące jak m.in. logo przestrzenne na zewnątrz budynku, tablice informacyjne, tabliczki przy drzwiowe i na drzwiowe, numery pokoi, zawieszki do kluczy i na klamki, oznakowanie wiszące jak wiszące tabliczki i strzałki komunikacyjne, oznakowanie stojące jak np. oznakowanie wolnostojące litery i logotypy podświetlane, drogowskazy, potykacze ect. Na podstawie wszystkich elementów, techniki ich wykonania i ilości sporządzamy szacunkową wycenę.

 

Etap drugi

 

Po uzgodnieniu wstępnej wyceny przystępujemy do wykonania poszczególnych produktów. Sporządzamy projekty wpisujące się w leyaut marki, tak by jak najlepiej wpisać się w charakter miejsca. Projektując i wykonując poszczególne elementy wizerunkowe i komunikacyjne uwzględniamy przestrzeń w której mają się docelowo znajdować. Przy bardziej złożonych projektach dużych obiektów dokonujemy wizji lokalnej, podczas której sprawdzamy ewentualne rozbierzności między mapą a realem.

 

Etap trzeci

Przekazanie realizacji. Tutaj w zależności od zlecenia mamy kilka możliwości. Przesyłka we wskazane miejsce za pośrednictwem DPD, odbiór osobisty lub dostarczenie na miejsce przez Formedia. Przy wcześniejszym uzgodnieniu w pierwszym etapie zlecenia możemy całość elementów komunikacyjnych dowieść na miejsce i zamontować.

Czas trwania usługi wayfindingu jest zależny od wielu złożonych czynników m.in. od ilości i rodzaju elementów komunikacyjnych, stopnia skomplikowania wykonania i oczywiście od powierzchni do oznaczenia.

Najczęściej wykorzystywane formy oznakowania firmy

w Formedia to:

 

tabliczki i tace na dystansach

Spersonalizowane tabliczki metodą druku UV, grawer lub oklejenia naklejką z wydrukiem lub gładką jednolitą z wycinanymi kształtami np. liter, logo montowane na aluminiowych dystansach. Tablice mogą być także wykonane z tworzyw jak  dibond, plexi, poliwęglan. Eleganckie dystanse występują w kolorystyce srebrnej i złotej. W zależności od grubości użytego tworzywa w Formedia używamy odpowiedniej grubości dystanse. Tabliczki są bardzo łatwe w montażu, każdy kto potrafi obsługiwać wiertarkę by nawiercić ścianę do zamontowania dystansów sobie w tym poradzi.  W przypadku wymiany grafiki następuje ona bez konieczności ponownego nawiercania podłoża.

identyfikacja-budynku-szpitala-bydgoszcz
tabliczka-z-plexi-z-pcv-na-produkty-formedia
produkcja-tablic-reklamowych-szyldow-plexi-pcv-dibond-Bydgoszcz

Kieszenie przydrzwiowe 

treść w trakcie tworzenia …

 

Tablice, szyldy reklamowe o dowolnym kształcie

treść w trakcie tworzenia …

 

Wybrane elementy reklamy zewnętrznej

O FORMEDIA

 

Zajmujemy się kompleksową obsługą firm
w zakresie wytwarzania i konfekcjonowania wszelkich materiałów POS. Od ponad kilkunastu
lat jesteśmy agencją poligraficzno-reklamową, producentem materiałów POS, produktów ochronnych, specjalizujemy się m.in. w obróbce tworzyw sztucznych, naturalnych, kartonów
i papierów, tkanin.

 

 

Dysponując własną linią produkcyjną 
oraz odpowiednim zapleczem technicznym, zapewniamy wysoką jakość produktu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu gwarantujemy profesjonalną i kompleksową obsługę od fazy projektowej, druku, wyklejania, plotowania,
cięcia grafiki po obrysach, frezowania, grawerowania, gięcia i wielu innych.

WSPÓŁPRACA

 

Masz pomysł, Idee lecz brak Ci odpowiedniego zaplecza technicznego. 

 

Jeśli tylko chcesz w Formedia będziemy Twoim zapleczem technicznym. 

 

 

Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu mamy nieograniczone możliwości.
Nasi specjaliści od obróbki tworzyw, reklamy,  materiałów POS służą swym wieloletnim doświadczeniem.

 

Stale pogłębiamy swoją wiedzę o nowe doświadczenia. Stawiamy na rozwój,
rozbudowę parku maszynowego,
znajomość procesów produkcyjnych,
surowców i najnowszych technologii.

FAQ

Składanie zamówień w Formedia jest bardzo proste. Zamówienie przyjmujemy przez formularz kontaktowy lub @ sklep@formedia.pl. Wystarczy złożyć zamówienie kupując wybrany produkt w naszym sklepie internetowym na www.formedia.pl/sklep lub napiszesz wiadomość mailową w której dokładnie opiszesz dokładnie co potrzebujesz, do jakiego klienta jest skierowana Twoja reklama, gdzie będzie się znajdować.

 

Nasi specjaliści odpiszą na wiadomość wraz z wyceną jeśli będzie taka potrzeba. Dokonanie przelewu lub zaliczki jest dla nas sygnałem potwierdzenia zamówienia.

Od samego początku istnienia Formedia czyli od kilkunastu lat ciągle współpracujemy z wieloma firmami. Stanowimy dla nich zaplecze techniczne. Wykonujemy wszelkiego rodzaju reklamy POS od wydruków po skomplikowane formy przestrzenne. 

 

Dzięki wciąż rozbudowywanemu parkowi maszynowemu niema dla nas rzeczy niemożliwych do zrealizowania. 

 

Jest to bardzo komfortowe zwłaszcza dla marek z punktami sieciowymi czy franczyzowymi ponieważ wykonujemy, konfekcjonujemy i od razu wysyłamy zamówienie we wcześniej wskazane punkty. 

 

Staramy się być elastyczni i wyczuleni na potrzeby klienta. Najczęstszym i najwygodniejszym sposobem dostarczenia gotowych produktów est wysyłka. Korzystamy ze wsparcia renomowanych firm kurierskich głównie DPD. 

 

Jeżeli jesteś z Bydgoszczy polecamy odbiór osobisty.

W obrębie województwa Kujawsko-pomorskiego, gdy zlecenie wymaga montażu na miejscu u klienta bez problemu zawieziemy reklamę, kaseton do Ciebie i ją zamontujemy. Dysponujemy własnymi samochodami dostawczymi.

Tak, oczywiście w Formedia wysyłamy produkty w dowolne wskazane miejsce. Mamy międzynarodowy NIP i granice nie stanowią żadnego problemu. Korzystamy z renomowanych marek kurierskich lub z konkretnych wskazanych przez klienta. 

 

Zawsze zabezpieczamy nasze produkty do transportu tak by dotarły do klienta w nienaruszonym, idealnym stanie. Jeżeli jest taka potrzeba jesteśmy wstanie stworzyć indywidualne wyprofilowane opakowania dedykowane do danego produktu.

Konfekcjonowanie to pakowanie oraz dostarczanie seryjne towarów.

 

Produkty reklamowe wytworzone w Formedia pakujemy w odpowiednie grupy i wysyłamy we wskazane wcześniej miejsca. Jest to szczegółowe, indywidualne zamówienie. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne dla Twojej firmy. Jeżeli masz wiele punktów każdy z nich może potrzebować nieco innych elementów reklamy lub tą samą tylko, że w przypisanym dla siebie formacie. Teraz to żaden problem. Rozumiemy jak cenny jest szybki czas realizacji np. kampanii reklamowych, jeżeli będzie taka potrzeba zapewnimy pomoc techniczną w przygotowaniu plików do realizacji. Wszystko w trosce o Twój komfort.

Od strony wizualnej nie ma różnicy między plexi, a poliwęglanem. Mają bardzo zbliżone parametry optyczne i grubości. Wyglądają niemal jak szkło. Wszystko tkwi we właściwościach tych dwóch tworzyw. 

 

Poliwęglan jest bardziej wytrzymały od plexi. Bardziej odporny na uderzenia, warunki zewnętrzne. Doskonale nadaje się do gięcia, a jego kształty nie ulegają zmianie pod wpływem zmiany temperatur.  Poliwęglan jest także bezpieczny ponieważ ma wysoką klasę niepalności i warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdza się we wszelkiego osłonach, maskach ochronnych, owiewkach, oraz elementach, które mogą być narażone na działanie dużych sił.

 

Plexi jest za to bardziej krucha. Doskonale nadaje się do tworzenia elementów wystawienniczych. Dostępna w większej gamie kolorystycznej. Plexi także doskonale tłumi dźwięk. Posiada jednak nieznacznie lepsze właściwości optyczne od poliwęglanu oraz jest bardziej odporna na żółknięcie. Doskonale sprawdza się w elementach ekspozycyjnych, dekoracyjnych, kasetonach reklamowych, stojakach, literach przestrzennych i innych akcesoriach reklamowych.

Tak jak najbardziej. Bardzo często przy dużym zamówieniu nowego produktu wykonujemy prototyp dostosowany do wytycznych i projektu klienta. Nasi specjaliści doradzą użycia odpowiednich materiałów tak by efekt końcowy produktu był jak najbardziej satysfakcjonujący.

to skrót terminu Computerized Numerical Control, czyli komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Najczęściej sterowanymi maszynami są frezarki, lasery tokarki oraz elektrodrążarki, które wykonują złożone kształty w szybki i niezwykle precyzyjny sposób. Dzięki systemowi CNC w Formedia obróbka materiałów jest bardzo wygodna, niezależnie od wykonywanego projektu. Technologia ta pozwala na wykonywanie różnych, nawet bardzo skomplikowanych zleceń. Kształty wycinane są w niezwykle dokładny sposób oraz w krótkim czasie.

STWÓRZ REKLAMĘ, FORMĘ PRZESTRZENNĄ

JUŻ TERAZ