Pianka

Pianka to lekkie tworzywo sztuczne. Występuje w szerokiej palecie grubości i kolorystyce. Niezwykle uniwersalna i wdzięczna w obróbce o wysokiej estetyce. Trzeba pamiętać o odpowiednim użytkowaniu pianki ponieważ jest wrażliwa na rozpuszczalniki. Pianki mają bardzo szerokie zastosowanie, które zawdzięcza swym wyjątkowym właściwościom. Tworzywo te doskonale izoluje zarówno termicznie, jak i akustycznie. Dzięki tej właściwości pianka wykorzystywana jest w przemyśle budowlanym. Pianki są bardzo wytrzymałe, prawie niełamliwe, po naciskach mechanicznych powracają do pierwotnego kształtu. Dzięki budowie z mikro bąbelków o elastycznych kształtach dopasowują się pod wpływem nacisku do różnych form wypełniając je szczelnie. Nie rozprężają i nie kurczą się pod wpływem zmiany temperatury. Są wodoodporne. Nie rozpuszczają się pod wpływem chemikalii branży budowlanej. Dzięki łatwości cięcia są łatwe w stosowaniu. Piankę można ciąć metodą lseru, frezu, cięcia termicznego. Pianka jest bardzo lekka i jednocześnie mocna, wytrzymała. 

Piankę dzielimy na kilka podgrup:

  • PU pianki poliuretanowe
  • PE pianki polietylenowe
  • Pianki antystatyczne
  • Delikatne pianki ochronne
  • Sztywne pianki techniczne

Którą wybrać?

Wszystko zależy od projektu i przeznaczenia przedmiotu, który chcemy wykonać z pianki. Kluczowe jest sposób przeznaczenia, końcowego wykorzystywania. Innego tworzywa użyjemy do napisów na stacji benzynowej – pianka antystatyczna nie elektryzująca się, a innej do wnętrza opakowania ze szkłem. Tutak odpowiednia byłaby gruba pianka ochrona do owijania szkła lub wyprofilowana sztywniejsza do wkładania w nią gotowej formy. W Formedia posiadamy wieloletnie doświadczenie w obróbce wszystkich rodzai pianek. Z chęcią pomożemy w doborze odpowiedniej formy i rodzaju tworzywa do Twoich potrzeb.

Od ponad kilkunastu lat w Formedia jesteśmy agencją poligraficzno-reklamową, producentem materiałów POS, produktów ochronnych, specjalizujemy się m.in. w obróbce tworzyw sztucznych w tym pianek.

Dysponując własną linią produkcyjną oraz odpowiednim zapleczem technicznym, zapewniamy wysoką jakość produktu. Dzięki temu gwarantujemy profesjonalną i kompleksową obsługę od fazy projektowej, druku, wyklejania, plotowania, cięcia grafiki po obrysach, frezowania, grawerowania, gięcia i wielu innych.

Oferujemy Państwu szeroką ofertę dotyczącą obróbki różnego rodzaju tworzyw sztucznych i naturalnych. 

POZOSTAŁE TWORZYWA SZTUCZNE PRZETWARZANE W FORMEDIA: