grafika obróbka tworzyw sztucznych
POLIMERY | OBRÓBKA TWORZYW | OBRÓBKA TWORZYW SZTUCZNYCH | PLEXI POLIWĘGLAN | BYDGOSZCZ I CAŁA POLSKA

Polimery

Jeden z materiałów sztucznych używanych w Formedia to polimery. Tworzywa te posiadają unikalne właściwości. W zależności od budowy chemicznej mogą być rozciągliwe z łatwością zginają się podobnie do gumy i poliesteru. Inne zaś są bardzo twarde i wytrzymałe, jak plastik i szkło.

 

Większość dostępnych polimerów jest termoplastyczna. Dzięki tej właściwości  można je wielokrotnie podgrzewać i reformować. To olbrzymia zaleta, dzięki której z łatwością produkty polimerowe możemy przetwarzać i ulegają recyklingowi. Termoutwardzalne polimery natomiast nie mogą być przetapiane. Po utworzeniu tych tworzyw, ponowne podgrzanie spowoduje deformację materiału, ale nie jego stopienie.

 

Każdy rodzaj polimerów posiada charakterystyczne dla siebie właściwości,  jednak łącze je także wspólne cechy jak odporność na działanie chemikaliów i rozpuszczalników. Z łatwością mogą posłużyć jako izolatory termiczne i elektryczne. Dzięki swej lekkości i dużej wytrzymałości posiadają wiele zastosowań w tworzeniu elementów wystawienniczych i reklamowych. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu jaki posiadamy w Formedia można je poddać dowolnej obróbce jak np. frezowanie, laserowe cięcie, gięcie, druk UV.

STWÓRZ REKLAMĘ, FORMĘ PRZESTRZENNĄ

JUŻ TERAZ