grafika obróbka tworzyw sztucznych
| OBRÓBKA TWORZYW | OBRÓBKA TWORZYW SZTUCZNYCH STYRODURU | STYRODUR | BYDGOSZCZ I CAŁA POLSKA |

Styrodur

Styrisol, płyty XPS to rodzaj styropianu polistyren ekstrudowany. Jest on bardzo lekki o dużej gęstości zamkniętych mikro pęcherzyków. Doceniany w budownictwie dzięki swym właściwościom izolacyjnym, izotermicznym, a w reklamie i wytwarzaniu form przestrzennych przede wszystkim dzięki ścisłej strukturze, lekkości materiału i nie kruszeniu się podczas cięcia.

 

Z zewnątrz powierzchnia styroduru jest gładka. Obróbka wykonywana jest metodą frezowania. Krawędzie przyciętych powierzchni styroduru są jednolite, delikatnie szorstkie. Bardzo dobrze przyjmuje farby wodne, szczególnie te gęste, akrylowe. Zazwyczaj malowany do pełnego krycia dwoma warstwami farby.

Dzięki swej niewielkiej wadze nawet wielkie formy ze styroduru mogą być przytwierdzane bezinwazyjnie bezpośrednio do ścian, betonu, drewna np. z zastosowaniem kleju. Jest to materiał słabo nasiąkliwy i mrozoodporny dlatego też nie chłonie farb, nie zmienia się pod wpływem wody, nie jest wrażliwy na działanie promieni UV. Jak najbardziej może być stosowany na zewnątrz budynku. Styrodur jest także produktem bezpiecznym dzięki swym samo gasnącym właściwościom co powoduje, że nie podtrzymuje on utrzymywania się ognia, a w przypadku działania bardzo wysokich temperatur topi się i ulega zwęgleniu. Całkowicie poddaje się procesowi recyklingu dzięki czemu w 100% jest bezpieczny dla środowiska. Należy pamiętać by nie używać do obróbki substancji żrących, rozpuszczalników, farb olejnych, które spowodowały by reakcję ze styrodurem i rozpuściłyby go.

STYRODUR W FORMEDIA

Styrodur stosujemy głównie do tworzenia prostych form przestrzennych jak np. logotypy i napisy, elementy dekoracyjnych wnętrz i scenerii, elementy architektoniczne jak np. frez, gzyms. Dzięki trwałości i lekkości materiału stosujemy go w szczególności do form montowanych bezpośrednio np. do ścian biur, budynków. Montaż następuje w sposób nieinwazyjny i błyskawiczny. 

Formy 3D wycinane są za pomocą plotera i frezarki. Metody barwienia pozwalają nam nie tylko poprawić estetykę materiału poprzez nasycone, głębokie kolory, ale także zakonserwować go na kilka lat.

STWÓRZ REKLAMĘ, FORMĘ PRZESTRZENNĄ

JUŻ TERAZ