grafika obróbka tworzyw sztucznych
| OBRÓBKA TWORZYW | OBRÓBKA TKANIN | TKANINY | BYDGOSZCZ I CAŁA POLSKA |

Tkaniny i tekstylia – obróbka tworzyw

Od ponad kilkunastu lat w Formedia jesteśmy agencją poligraficzno-reklamową, producentem materiałów POS, produktów ochronnych, specjalizujemy się m.in. w obróbce tkanin, plexi, poliwęglanu, dibondu. Dysponując własną linią produkcyjną oraz odpowiednim zapleczem technicznym, zapewniamy wysoką jakość produktu. Dzięki temu gwarantujemy profesjonalną i kompleksową obsługę od fazy projektowej, druku, wyklejania, plotowania, cięcia grafiki po obrysach, frezowania, grawerowania, gięcia i wielu innych. Oferujemy Państwu szeroką ofertę dotyczącą obróbki różnego rodzaju tworzyw sztucznych i naturalnych. 

Tkaniny i tekstylia do druku i reklamy wykonane są zazwyczaj z poliestru o różnej grubości i gęstości. Wykonuje się na nich wydruki i przycina do odpowiednich kształtów, by stworzyły część bardziej złożonego projektu. W Formedia zazwyczaj tniemy tkaniny po obrysach kształtów np. wkładek do obuwia czy wyściółek torebek. Wykonujemy także na tkaninie druk lateksowy, solwentowy, wielkoformatowy i cyfrowy. W naszej ofercie wśród banerów do druku wielkoformatowego mogą Państwo znaleźć materiały m. in. takie jak Front Lit laminowany, Frontlit powlekany, Siatka MESH powlekana, Backlit  powlekany do podświetleń. Frontlity zarówno laminowane jak i powlekane znajdują zastosowania jako medium reklamy, na którą światło pada z przodu. Jest to materiał winylowy przeznaczony do druku jednostronnego. Banery można ze łączyć poprzez zastosowanie technik: zszywania, nakładania, klejenia i zgrzewania.

FRONTLIT LAMINOWANY

Najpopularniejszy materiał wykorzystywany w POS reklamie zewnętrznej i do wydruków wielkoformatowych. Składa się z włókien poliestru. Jest laminowana obustronnie. Bardzo dobra jakość druku jednostronnego.  Bardzo często podświetlana od frontu. Wytrzymała i odporna na rozdarcia, czynniki atmosferyczne, promienie UV, zmiany temperatury. Wykorzystywana w technikach druku solwentowego oraz sitodruku.

FRONLIT POWLEKANY

Materiał rekomendowany do reklam wielkoformatowych drukowanych w technice UV, Solventowego. Banery wykonane w Formedia na tym materiale charakteryzują się zgrzewanymi krawędziami na których zamieszczamy metalowe mocowania – stalowe oczka w odległości co 50 cm. Fronlit wyróżniamy zwykły, powlekany, semi-powlekany oraz laminowany. Maksymalna szerokość banerów, zarówno tych powlekanych jak i tańszych laminowanych, to 5 m. Maszyny, z których korzystamy pozwalają na zadruk w całości szerokości, a w przypadku szerszych reklam od 500 centymetrów są zgrzewamy ze sobą poszczególne części. Długość banerów jest ograniczona jedynie długością rolki, zazwyczaj kończą się w długości do 50 m, w przypadku dłuższych zgrzewamy se sobą kawałki podłoża. 

POLIESTER

Syntetyczne tkaniny wykonane z polimerów zawierających wiązania estrowe popularnie znane jako PET i dracon, terylene, lavsan. Związek chemiczny poliestru wykorzystywany jest w produkcji tkanin i popularnych folii, butelek, maszyn i co ciekawe w produkcji przedmiotów dla astronautów. 

SIATKA MESH POWLEKANA

Stosowana w multi banerach zewnętrznych, reklamie wielkoformatowej. Rekomendowana do banerów zawieszanych na elewacjach lub rusztowaniach budowli. Cechą charakterystyczną Mesh jest ażurowa powierzchnia stanowiąca wzór siateczki. Dzięki tej cesze jest bardzo trwała odporna na wiatr, wodę, przepuszcza światło co jest dodatkowym atutem jeżeli budynek od strony powieszonego bilbordu jest przeszklony.

 

BACKLIT

Matowy materiał powlekany stosowany do technik druku sitodruku i solwentowego. Materiał bardzo wytrzymały na rozerwania, rozdarcia, odporny na wilgoć, promieniowanie UV, niską i wysoką temperaturę. Charakterystyczną cechą Backlit to rozpraszanie i przepuszczanie światła. Stosowany jest w reklamach na zadrukowanej tkaninie naciągniętej na ramę i podświetlonej od tyłu. Podświetlenie Backlit daje efekt nasyconych, podkręconych wręcz kolorów. Reklamy tego typu doskonale wyglądają np. we wnętrzach galerii, salonów i sieci sklepów tematycznych np. odzieżowych, sportowych, kosmetycznych. 

PŁÓTNO CANVAS

Bardzo gruba tkanina często imitująca prawdziwe naturalne płótno. Preferowana w wydrukach wysokiej jakości np. fotografii lub mające za zadanie imitować efekty malarskie. Canvas daje nam efekt nasyconych kolorów, jest wytrzymały. Można go naciągać na różnego rodzaju blejtramy i ramy. 

STWÓRZ REKLAMĘ, FORMĘ PRZESTRZENNĄ

JUŻ TERAZ