grafika obróbka tworzyw naturalnych
| OBRÓBKA TWORZYW NATURALNYCH | OBRÓBKA SKLEJKI, DREWNA, PCV, PAPIERU, KARTONU BYDGOSZCZ I CAŁA POLSKA |

Tworzywa naturalne

Wyroby papiernicze, włókiennicze, drewnopochodne to produkty, tworzywa naturalne. Materiały te są cenione ze względu na recykling. Wszechstronnie używane we wszystkich elementach reklamy POS twardym i miękkim. Różnią się wytrzymałością. W Formedia techniki obróbki materiałów są bardzo wszechstronne. Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu i doświadczeniu specjalizujemy się w większości dostępnych na rynku tworzyw. Realizujemy projekty własne oraz według wytycznych dokumentacji i wymagań klienta.

SKLEJKA

Materiał zbudowany ze sklejonych krzyżujących się bardzo cienkich warstw drewna. Sklejki wytwarza się z mieszanki miękkich gatunków drewna, najczęściej z brzozy, olchy, sosny. Ze względu na zastosowanie i rodzaj użytego w produkcji kleju spajającego warstwy wyróżnia się sklejki suchotrwałe i wodoodporne.

BEERMATA

Niepowlekana, bielona tektura o bardzo wysokim stopniu spulchniena. Cechuje się wysoką sztywnością i chłonnością, przez co jest wykorzystywana do produkcji podstawek pod napoje. Tektura ta jest dość kruchym materiałem, dlatego nie rekomenduje się wykonywania z niej opakowań, jednakże może stanowić doskonały materiał do produktów nie wymagających bigowania czy łamania np. passe-partout, okładki, makiety, choinki zapachowe. Beermata doskonale wycina się techniką laserową, dzięki czemu znalazła szerokie zastosowanie w produkcji ozdób i detali stosowanych w rękodzielnictwie. Jest to cenionym materiałem wykorzystywanym jako baza pod kartki scrapbookingowe czy albumy.

PAPIER | TEKTURA | KARTON

Materiał papierniczy, powstały przez sklejenie dwóch i więcej warstw papieru. Niektórzy producenci dodają również wypełniacze i dodatki chemiczne powodujące wzrost odporności na obciążenia, kontakt z wodą lub mrożenie. Produkuje się również tektury powlekane m.in. folią spożywczą, przydatne do kontaktów z żywnością. Tektury nie używa się do pisania, ale jest materiałem nadającym się do druku offsetowego, jak i fleksograficznego. Rozróżnia się kilka gatunków tektury: białą, brązową (szarą), techniczną, powlekaną.

TKANINA | PŁÓTNO

Materiały z roli, doskonałe do cięcia techniką frezu lub laseru. Stosowane do przeróżnych oryginalnych projektów począwszy od wycinania szablonów krawieckich po filcowe wkładki do obuwia. 

CANVAS

Rodzaj bardzo grubego płótna, tkaniny sztucznej lub naturalnej brezentowej. Doskonały do wydruków obrazów, fotografii naciąganych na ramy, krosno lub blejtram. Bardzo efektowne tworzywo, przy odpowiednim projekcie można wykonać imitację malarstwa np. akwarelowego. 

SKÓRA

Wszechstronny i trwały materiał z roli. Doskonale poddaje się procesowi grawerowania i cięcia laserem. Ekskluzywny materiał syntetyczny lecz łudząco podobny do materiału naturalnego pozwala uzyskać imponujący efekt końcowy. Zawdzięcza to swojej fakturze. Jest miłą w dotyku, elastyczna i mocna. Skóra to może zostać wykorzystana do produkcji m.in. upominków, ozdób, pamiątek, gadżetów reklamowych dzięki możliwości grawerowania materiału i wycinania dowolnych kształtów.

STWÓRZ REKLAMĘ, FORMĘ PRZESTRZENNĄ

JUŻ TERAZ