Wycinanie ze styroduru

Ploter termiczny jest urządzeniem sterowanym komputerowo, używającym tytanowego drutu oporowego, rozgrzewającego się do temperatury około 800°C. Cyfrowe sterowanie ploterem sprawia, że wycinane elementy charakteryzują się niespotykaną precyzją wykonania. Powstałe w ten sposób projekty są bardzo atrakcyjne wizualnie i cenowo.


Odpowiednia twardość styroduru umożliwia wykrawanie liter o przeróżnych kształtach i rozmiarach. Tworzone są zarówno szyldy i litery, które zdobią budynki i biura np. oznaczenia lokalizacji recepcji, informacji itp.

 

Litery ze styroduru są lekkie i estetyczne, a jednocześnie trwałe. Bez względu na ich wielkość nie obciążają elewacji. Mają szerokie zastosowanie w reklamie jako: wielkoformatowa reklama zewnętrzna, litery i znaki firmowe, logo firmowe i okazjonalne, grafika handlowa, zabudowa stoisk targowych i zabudowa stoisk sklepowych. W dziedzinie architektury na zastosowanie jako: elementy dekoracyjne i wyposażenia wnętrz, gzymsy i zworniki, narożniki i kolumny, elementy wejściowe, portale, kolumnady oraz elementy scenografii – filmowej i teatralnej.

 

Z uwagi na różnorodność zapotrzebowania wykonujemy litery ze styroduru z licem aluminiowym, z plexi, z dibondu. Wykonujemy także usługę malowania tworzywa farbami akrylowymi odpornymi na czynniki atmosferyczne, które dodatkowo wzmacniają odporność liter na wpływ wody, wiatru i temperatury.