Wielu z nas dwoi się i troi by stworzyć skuteczną reklamę. Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę, że najlepszą formą reklamy jest spowodowanie, że zapadnie nam ona w pamięć. Dopiero wtedy, gdy przestaniemy pamiętać szczegółowo reklamę, tylko emocje z nią związane zacznie ona działać. 

Mistrzami od których powinniśmy brać przykład jest sieć Media Markt. Mają charakterystyczny brand, którym konsekwentnie kreują swój wizerunek. Stawiają na prosty przekaz, zdecydowane kolory i kształty. Produkt, zaznaczenie kolorem, treść. Są mistrzami w rozpoznawalności wizerunku na rynku, dostarczaniu przekazu odpowiedniej grupie docelowej.

Identyfikacja wizualna

– kluczowy element budowania marki

Z pewnością wielu z nas znalazło się w sytuacji, w której trzeba było znaleźć firmę, która wykona nam konkretną usługę, np. dorobi klucz do samochodu z immobilizerem. Włączasz więc komputer i wpisujesz w wyszukiwarkę konkretną frazę z nazwą Twojej miejscowości. Pojawia się kilka ofert, z których kilka kojarzysz np. po sloganie reklamowym czy logo. Nagle zauważasz, że wśród tych firm znajduje się jedna, która ma swoją siedzibę naprzeciwko Twojego domu. Jak to się stało, że nigdy o niej nie słyszałeś? A może nie jest ona zbyt profesjonalna, skoro nic o niej nie wiesz.

Jaki płynie z tego wniosek – nawet, jeśli prowadzisz profesjonalną firmę, ale nie zadbasz o jej odpowiednią reklamę, nie staniesz się wiodącym usługodawcą i możesz tracić wielu klientów wyłącznie z powodu braku odpowiedniej reklamy.

Jednym z niezwykle ważnych strategii marketingowych jest identyfikacja wizualna. Jeśli odpowiednio ją zorganizujesz, szybko trafi ona do pamięci Twoich potencjalnych klientów. To z kolei sprawi, że chętniej przypomną sobie o Twojej firmie, kiedy będą potrzebować danej usługi.

W dzisiejszych czasach powstało tak wiele różnych form reklamy wizualnej, można ją bez problemu dostosować do własnych upodobań i celów marketingowych. Możesz wybierać między plakatami, banerami, tabliczkami informacyjnymi, literami przestrzennymi, billboardami, okleinami samochodowymi, tablicami i wieloma innymi metodami.

Każda z nich daje ogromne możliwości wykorzystania i stworzenia niezwykle atrakcyjnej reklamy. Pamiętaj tylko, że gwarancją odpowiedniego oddziaływania na potencjalnego klienta jest stworzenie atrakcyjnej reklamy, która przyciągnie wzrok przechodniów. Możesz postawić chociażby na chwytliwy slogan, żywe kolory czy inne ciekawe formy.

Budowanie marki z pewnością jest zadaniem skomplikowanym i czasochłonnym, jednak atrakcyjna identyfikacja wizualna pozwala znacznie szybciej poszerzyć liczbę osób, które zapamiętają logo Twojej firmy i usługi, które świadczysz. To z kolei sprawi, że w razie potrzeby skorzystają z Twojej propozycji.

 

Jeśli tylko chcesz w prosty sposób możesz dać znać o sobie Twoim klientom. W Formedia kompleksowo wykonujemy wszelkie formy reklamy POS począwszy od poligrafii, druku wielkoformatowego, form przestrzennych, elementów ekspozycji, kasetonów … Jeśli masz pomysł, a nie posiadasz własnego zaplecza technicznego zachęcamy do skorzystania z usług Formedia. Wspieramy w fazie projektowej, z chęcią doradzimy także od strony technicznej wykonania produktu reklamowego. 

Jeśli potrzebujesz wykonać dla siebie elementy do ekspozycji towaru zaznacz swoją markę np. hasłem, nazwą strony www lub logotypem. W Formedia bez problemu możemy wykonać grawer, nadruk, czy naklejkę. Twoja reklama może być widoczna wszędzie, gdzie tyko mogą przebywać Twoi potencjalni  klienci.

 Formedia jesteśmy bydgoskim producentem reklam. Brand firmy, oznakowanie swojej marki, reklama to podstawa kreowania wizerunku i budowania swojego znaku jakości na rynku i rozpoznawalności firmy. Dzięki odpowiedniej reklamie stawiamy na właściwe spostrzeganie naszego produktu, usługi oraz jej jakości. 

W Formedia możesz już dziś stworzyć kompleksową reklamę swojej firmy, a jeśli trzeba wesprzemy Cię także w fazie projektowej. Nasi specjaliści mają doświadczenie w wielu dziedzinach dzięki czemu jesteśmy przygotowani do każdego zadania. Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu Formedia zapewniamy wszystko w jednym miejscu. Począwszy od poligrafii i wydruków wielkoformatowych do skomplikowanych form przestrzennych.