Trzymamy kciuki za branżę Beauty. Tak samo jak Wy czekamy z niecierpliwością na jej otwarcie, po blisko trzymiesięcznej przerwie. Nie jesteśmy bezczynni. Chcemy również Wam zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo we wszystkich salonach piękności, salonach kosmetycznych, stylizacji paznokci, w zakładach fryzjerskich czy barber. Stanowczo mówimy NIE dla Covid 19 i przeciwdziałamy. 

Pod czujnym okiem

Na początku bardzo chcielibyśmy podziękować pani Monice Suleckiej za udostępnienie wnętrza gabinetu Calm Gabinet Kosmetyki i Masażu oraz za cenne rady. Pani Monika Sulecka jest specjalistą w dziedzinie kosmetologii i masażu. Posiada wieloletnie doświadczenie jako fizjoterapeutka i masażystka.  Umiejętności zawodowe  zdobyła mn. w Medycznym Studium Zawodowym w Bydgoszczy o kierunku fizjoterapia oraz na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu o kierunku fizjoterapia i na Akademii Policealnej nr 1 w Bydgoszczy o kierunku kosmetyka. Obecnie prowadzi szkolenia on-line dla studentów kosmetologii. 

Razem z Panią Moniką Sulecką skonsultowaliśmy i wypróbowaliśmy ścianki ochronne od Formedia. Dostosowaliśmy ich kształt, parametry do specyfikacji gabinetu kosmetycznego. Wiecie sami, prowadząc salon kosmetyczny jak cenny jest każdy centymetr na stole by móc swobodnie poruszać lampami, frezarką, sprzętem do manicure …

Oto nasza mała fotorelacja  

Co nieco o materiale

Do ścianek i osłon dla salonów beauty zdecydowaliśmy się na wykorzystanie trwałego poliwęglanu. Jest to materiał mocniejszy od tradycyjnej plexi. Jego zaletą jest większa sprężystość dzięki czemu osłona nie pęknie przy przypadkowym uderzeniu np. dłonią. Osłony są też wykonywane technologią laseru co sprawia, że krawędzie tworzywa są gładkie. Krawędzie są łagodne nie spowodują przypadkowego skaleczenia skóry dzięki czemu będą bezpieczne. Jest to bardzo ważne przy pielęgnacji dłoni. 

Osłony dedykowane dla kosmetyczek mają specjalnie wyprofilowany kształt z dużym otworem lub z dodatkowym wcięciem na wysokości wałka pod dłoń. Jest to zabieg celowy umożliwiający większą swobodę manewrowania rękoma podczas zabiegu kosmetycznego.

Stabilizacja osłon 

Bardzo ważne jest to by nasze osłony nie przesunęły się na blacie podczas pracy. Pomyśleliśmy także o tym by osłony od Formedia byłby stabilne. Przy zabiegach w gabinecie kosmetycznym nie trudno o przypadkowe oparcie się o ściankę. Bez dodatkowej stabilizacji mogłoby się to skończyć naprawdę źle, dlatego nasze osłony mają w komplecie dodatkowe kątowniki do zapewnienia stabilizacji. Są bardzo łatwe w obsłudze. Wystarczy tylko odkleić taśmę dwustronną i przymocować kątownik jedną częścią do blatu, a drugą do nogi osłony. Wykonane są z przeźroczystego tworzywa dzięki czemu wyglądają estetycznie. Model osłon z metalowym uchwytem również jest stabilny, a dzięki dodatkowym otworom w nogach można go przymocować na stałe do blatu. Cała konstrukcja jest sztywna i stabilna.

Środki dezynfekujące i antyelektrostatyczne

By ściankę utrzymać w higienicznej czystości polecamy środki bezzapachowe, antybakteryjne. Każdy z nas wie jak nieprzyjemne mogą być płyny z alkoholem, którego zapach unosi się przez chwilę w powietrzu. W salonie piękności polecamy na zastosowanie dostępnego na stronie Formedia bezbarwnego, bezwonnego, antywirusowego Safe Zone 1.0. Dzięki wygodnej butelce 0,75 l można go dobrze zaaplikować na płycie poliwęglanu. Osłonę z poliwęglanu można również zabezpieczyć, tak samo jak każdy monitor czy tworzywo, sprayem antyelektrostatycznym. Środki te, zmniejszają osadzanie się kurzu na powierzchni osłony, a tym samym odpychają od niej zarazki.

Ścianki ochronne dedykowane dla branży beauty

W trosce o komfort i bezpieczeństwo pozwoliliśmy sobie zaprezentować Wam kilka modeli ścianek i osłon dedykowanych specjalnie dla branży beauty, dla Was. Zachęcamy również do śledzenia naszej strony na FB i sklepu internetowego www.formedia.pl ponieważ sytuacja rozwija się dynamicznie i będziemy wprowadzać nowe produkty. 
Jeżeli na stronie w swojej ofercie nie mamy czegoś co dopasowałoby się do Waszych oczekiwań piszcie na sklep@formedia.pl lub w wiadomości na FB postaramy się sprostać wszelkim zadaniom.

Strona sklepu Formedia „osłony dla kosmetyczek”

Strona salonu „CALM” z Bydgoszczy

Pielęgnacja osłon dla kosmetyczek

Jak dbać o plexi i poliwęglan pisaliśmy już w naszym artykule z marca. 

Zabezpieczenie i konserwacja produktów z pexi.”

Przypominamy o najważniejszym, by nie przecierać poliwęglanu szorstkimi ręcznikami np. papierowymi. Należy używać miękkich specjalnych tkanin np. takich jak do czyszczenia szkła okularów.