Twarz jest szczególne narażona na kontakt z zarazkami, należy  dbać o jej zabezpieczenie przed kontaktem ze środowiskiem zewnętrznym zwłaszcza podczas wykonywania wielu wymagających prac, kiedy to nie myślimy o mechanicznych odruchach podczas wykonywania prac. W czasach pandemii powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to by nie dotykać rękoma buzi zwłaszcza okolic oczu, nosa, ust. Należy także pamiętać by chronić się przed zarazkami pochodzącymi od osób trzecich.

Pracując w wyjątkowo nieprzyjaznych, trudnych warunkach nosząc przyłbice zadbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo ale także innych osób przebywających z nami w tym samym pomieszczeniu. Dzięki przyłbicy ochronnej mamy namacalną tarczę zabezpieczającą nas przed „pierwszą liną ognia” z zarazkami. Osoby, które zajmują się przykładowo opieką nad innymi w domach opieki, pracują w kuchni w restauracjach czy w miejscach medycznych jak szpitale, przychodnie, w sklepach gdzie przewija się ogromna ilość ludzi z pewnością potrzebują przyłbicy ochronnej.

Zabezpieczenie twarzy to bardzo dobra ochrona dla oczu, ust i nosa. Niestety, skutki  związane z brakiem odpowiedniego zabezpieczenia mogą być bardzo poważne i nie powinny być lekceważone. W obliczu pandemii nie można ignorować wszelkich form osłony przed zarazkami. Tutaj chodzi o życie. To misja najwyższej wagi. W Formedia podchodzimy bardzo poważnie do tego tematu, nie lekceważymy bezpieczeństwa swoich współpracowników, naszych klientów, przyjaciół, ludzi nas otaczających. Chcemy dotrzeć do jak największej ilości osób, by im pomóc, pomóc przetrwać tan trudny czas sprawdzianu człowieczeństwa. 

W trosce także o Twoje bezpieczeństwo stworzyliśmy ofertę systemów ochronnych z plexi, należą do nich nasze ścianki i osłony naladowe, roll-up ścianki naklejki wyznaczające bezpieczną odległość, ścianki osłony z plexi dla TAXI oraz przyłbice. 
Każdy z nas powinien zaopatrzeć się w przyłbice, która powinna stanowić nieodłączny element apteczek.  

Przyłbice są ochroną wielorazowego użytku. Bezpiecznie i praktyczne, wystarczy je tylko odkazić przed i po noszeniu. Lekkie i łatwe w regulacji. Posiadają także opcję wymiany szyby. 

Używanie przyłbicy ochronnej zmniejsza ryzyko zarażenia się drogą kropelkową oraz zmniejsza ryzyko kontaktu z zarazkami. Dodatkowo maska chroni przed przypadkowym dotykiem twarzy. Przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Stosowanie masek-przyłbic zalecamy w takich miejscach jak: apteki, szpitale, banki, sklepy, punkty obsługi klienta.

Zamiast obcierających, szorstkich i niewygodnych taśm nasze przyłbice ochronne posiadają elastyczną gumkę z regulacją, dzięki czemu są bardzo wygodne i bez problemu dopasowuje się do każdej wielkości twarzy. Przyłbica zapinana jest na zatrzask, przez co osłona twarzy jest wygodna i stabilna.