Od 18 maja 2020 roku  rozpoczął się III etap „odmrażania gospodarki”  w którym do funkcjonowania powróciły salony kosmetyczne i restauracje. W salonach kosmetycznych cały czas, nie zależnie od sytuacji pandemii, stosowano środki ostrożności. Teraz warunki pracy są troszkę bardziej wymagające, ale do spełnienia wszelkich obowiązujących nowych norm dotyczących bezpieczeństwa.  

Na ten wielki powrót salonów branży Beauty czekaliśmy już od dłuższego czasu.  Oczywiście nie biernie. Tworzyliśmy w tym czasie serię osłon i zabezpieczeń dla kosmetyczek i fryzjerów tak by mogli wrócić do pracy przygotowani, a ich klienci mogli by się poczuć komfortowo i bezpiecznie. Między innymi zaufał Formedia Gabinet URODY Z PASJĄ I Pazurem Joanna Burchardt, który zaprezentował swoje wielkie otwarcie i gotowość do działania w lokalnej TVP 3 Bydgoszcz. 
Pani Joanna Burchardt osobiście zaprezentowała wszystkie środki ostrożności stosowane podczas np. zabiegu manicure wykonywanego przy specjalnej osłonie chroniącej przed bezpośrednim kontaktem z bakteriami, wirusami, przenoszonymi drogą kropelkową. Opisała nowe zalecenia i środki ostrożności w salonie kosmetycznym począwszy od procesu rejestracji, dezynfekcji wszystkich elementów w pomieszczeniu, środków ostrożności podczas wykonywania zabiegów. 

 

kolorowe paznokcie
Stylizacja paznokci autorstwa pani Joanny Burchardt wykonana przy osłonie od Formedia.

Nie znika obowiązek noszenia maseczek czy przyłbic, rękawiczek jednorazowych. Odstęp między stanowiskami pracy powinien wynosić minimum 2m.  Poczekalnie tymczasowo będą puste, ponieważ klienci będą przychodzić na wyznaczone godziny, a przed każdym zabiegiem i po nim pomieszczenia będą dezynfekowane i  wietrzone. Przedłuży to znacznie pracę salonów Beauty, ale wszystko to w trosce o zdrowie oraz komfort klientów. 

Do salonów branży Beauty polecamy szczególnie serie produktów ochronnych od Formedia:

Osłony dla kosmetyczek
Do montażu na stole do wykonywania zabiegów dłoni. Materiał z którego wykonujemy osłony dla kosmetyczek to trwały, przeźroczysty i elegancki  poliwęglan.
Z pewnością osłona ta nie zakłóci pracy, np. przy zabiegu manicure. Produkt nie zabiera cennego miejsca na blacie, a manewrowanie np. lampą, czy frezarką jest swobodne. Wykonane szyby dla branży Beauty posiadają duże otwory, a ich krawędzie są gładkie, co uniemożliwia przypadkowemu skaleczeniu skóry. 

Osłony podłogowe i ścianki przeźroczyste

Przezroczyste przegrody podłogowe zapewniające komfort obsługi klienta. Doskonale dzielące między sobą stanowiska pracy. Format XXL do wysokości nawet 180 cm z pewnością zasłoni osobę siedzącą na krześle fryzjerskim od sąsiedniego. 

Alternatywą do osłon podłogowych jest także oferowany przez Formedia bezbarwny roll up. Bardzo wygodny, z łatwością można go zmontować i demontować, a po okresie pandemii nadać mu nowe zastosowanie zamieniając przeźroczystą plexi na grafikę z reklamą.