Kasetony reklamowe 

Kasetony reklamowe to elegancka i przyciągająca wzrok reklama zewnętrzna, atrakcyjne podkreślenie Twojej marki. Nośnik ten w Formedia tworzymy dostosowując kształt i projekt do oczekiwań klienta. Zawsze uwzględniamy także miejsce w którym kaseton ma się znajdować. Kaseton jest to forma reklam, która sprawdza się zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Używamy do podświetlenia tylko energooszczędne systemy podświetlenia – LED. Występują w pełnej palecie kolorystycznej. Mogą być podświetlane punktowo, całościowo lub np. samym frontem bryły. 

Występują o różnorodnych kształtach zazwyczaj są to proste formy prostokątów i owali, ale zdarzają się też wyjątki, np. w kształcie nieregularnego logo.  Wyróżniamy je na dwie podstawowe grupy: popularnie zwane kasetony – świecące jednostronnie boxy i świecące dwustronnie semafory.

Trwałość kasetonu i odporność na czynniki zewnętrzne zależy od materiałów użytych do stworzenia konstrukcji. W Formedia zawsze stawiamy na jakość produktów i stosujemy najbardziej wytrzymałe komponenty min. plexi, poliwęglan, dibond, profile aluminiowe. Ze względu na wymiary tych form reklamy świetlnej dzielimy ją na kilka grup: kasetony w ramie aluminiowej, frezowany czy z licem winylowym. 

Kaseton reklamowy 

 z dibondu

Podstawową różnicą między klasycznym kasetonem, a wykonanym z dibondu to estetyka wykonania – brak widocznych łączeń między frontem, a bokiem. Dibond Bydgoszcz to materiał bardzo sztywny i odporny na odkształcenia, idealnie nadaje się do tworzenia kasetonów reklamowych. W agencji reklamowej Formedia wykorzystujemy aluminium szczotkowane lub lakierowane na różne kolory. Kasetony reklamowe wykonane z płyty kompozytowej Dibond, tworzą jednolitą bryłę, grafika jest frezowana i podklejona plexi w wybranym przez klienta kolorze. Grafikę stanowią wyfrezowane kształty podklejone tworzywem barwionym w masie. Kasetony te mogą być zarówno jednostronne jak i dwustronne. Wykonuje się również takie w formie otoku na konstrukcji lub elewacji.

Kaseton reklamowy 

profil aluminiowy

Kasetony reklamowe wykonane z profilu aluminiowego składają się z lica z plexi, dzięki czemu uzyskujemy efekt oświetlenia całego przodu. Za pomocą grafiki z folii monomerycznych wyklejamy lico z plexi. Profile aluminiowe występują w różnych szerokościach. Profil aluminiowy Bydgoszcz może pozostać surowy lub poddany procesowi malowania proszkowego na dowolnie wybrany kolor przez Klienta. W Formedia kasetony reklamowe z profilu aluminiowego tworzymy zarówno jednostronne i dwustronne.

Kaseton 

z miękkim licem tekstylnym (backlite)

Kasetony reklamowe z miękkim licem to inaczej system napinający z frontem wykonanym z elastycznego materiału. Dzięki tej technice uzyskujemy oświetlenie całego przodu jak również unikamy łączeń. Kasetony reklamowe z miękkim licem Bydgoszcz zazwyczaj stosuje się przy wielkogabarytowych reklamach lub na wielkich słupach reklamowych i elewacjach galerii handlowych. Grafika metodą solventową jest drukowana w wysokiej rozdzielczości.

Kasetony reklamowe 

o niestandardowym kształcie

Za pomocą taśmy aluminiowej powstają kasetony reklamowe o niestandardowym kształcie. Taśma aluminiowa Bydgoszcz jest gięta maszynowo na dowolnie wybrane przez klienta kształty. Jako front dobieramy materiał typu dibond wraz z nadrukiem. Elementy przestrzenne typu litery czy znaki wykonane są z pleksi lub płyty PCV.

Kaseton reklamowy 

podświetlany jednostronnie punktowo

W Formedia dostosowujemy realizacje kasetonów do potrzeb i oczekiwań klienta. Na potrzeby projektu, by nadać ciekawszą formę wrazu możemy zasłonić od wewnątrz część przedniej ściany kasetonu. Dzięki temu zabiegowi otrzymujemy fragmenty niepodświetlane. Istnieje także możliwość stworzenia grafiki o różnym stopniu natężenia światła. Do wykonania takiego projektu wykorzystujemy różne produkty, głównie plexi o zróżnicowanej przepuszczalności światła i kolorystyce.

Kaseton reklamowy 

podświetlany front

Najpopularniejsza, wszystkim dobrze znana forma kasetonu ze świecącym przednim licem. Jest bardzo wyraźna, o dobrym niezakłóconym odbiorze w godzinach wieczornych i nocnych. Często wykorzystywany w kasetonach zamieszczanych na budynkach, tak by zaznaczyć witrynę sklepową. Jest to elegancie i praktyczne zwieńczenie  każdego wejścia do sklepu, restauracji, punktu obsługi. 

Semafory 

podświetlane dwustronnie

Reklamy świetlne podwieszane ze strony węższego boku, prostopadle do elewacji budynku, spersonalizowane dwustronnie.  Najczęściej widnieje na nich logo firmy. Zawieszane wewnątrz budynków najczęściej pełnią funkcję komunikacyjną i informacyjną np. we wnętrzach galerii handlowych, pasażach sklepowych. Wykonywane głównie z plexi, aluminium, PCV i dibondu. W Formedia do podświetlenia semaforu stosujemy bezpieczne i energooszczędne moduły LED. W zależności od konstrukcji zamontowania wyróżniamy semafory jedno i dwuramienne. 

Kaseton reklamowy 

z kloszem z plexi

Technologia ta polega na termoformowaniu płyty z plexi i zaginaniu jej pod kątem 90 stopni. Dzięki technologiom wykorzystywanym w Formedia uzyskujemy idealny kształt stanowiący klosz świetlny dla reklamy. Dzięki możliwości zastosowania w reklamach grafik wykonywanych z folii ploterowych czy wydruków UV pozwala na wykonanie praktycznie każdego logotypu klienta.