Poliwęglan

Poliwęglan to tworzywo sztuczne z grupy polimerów i poliestrów o większej gęstości od popularnej plexi. Jego obróbka wymaga wyższej temperatury. Dzięki temu produkty wykonane z poliwęglanu są trwalsze, mniej od plexi oddziaływają na czynniki zewnętrzne, są bardziej wymagające w obróbce i za razem bardziej plastyczne. Poliwęgaln ma bardzo wysoką odporność na uderzenia i zniekształcenia. Jest 200-300 razy mocniejszy od tradycyjnego szkła. Tak samo jak plexi występuje w szerokiej palecie grubości i kolorystyce. Doskonały do stosowania zewnętrznego „pod chmurką” jak i we wnętrzach pomieszczeń. 

 

Poliwęglan na bazie bisfenolu A jest tworzywem bardzo bezpiecznym stosowanym do budowy elementów maszyn, pojazdów, samolotów, podziału pomieszczeń. Jest tworzywem samo gasnącym inie rozkładającym się do temperatury 550 °C. Niezaprzeczalna zaletą tego tworzywa jest także jego bardzo mała waga pozwalająca tworzyć lekkie konstrukcje oraz wysoka przepuszczalność światła w przypadku bezbarwnych płyt.

WARTO WIEDZIEĆ

Wyróżniamy kilka głównych metod obróbki poliwęglanu oprócz nadruku UV, wyklejaniu za pomocą stickerów, obróbce termicznej, ingerowania w powierzchnię techniką grawerowania podlegają specjalistycznemu cięciu. W Formedia stosujemy dwie główne technologie cięcia wybierane w zależności od przeznaczenia i szybkości wykonania danego zlecenia. Są to techniki frezowania i laserowego cięcia.

 

Najnowsza Summa F3220 to profesjonalny model systemu tnącego metodą frezowania. W efekcie końcowym frezowania tworzywa sztuczne mają matowe krawędzie. Daje to efekt eleganckiego matowego szronienia zbliżonego do ręcznego piaskowania. Nasz stół montażowy jest w rozmiarze XXL 327 × 210 cm.

 

Grupa sprzętów Spirit GX i Seron zapewnia nam metodę cięcia laserowego o powierzchni do 150 x 120 cm. W efekcie końcowym krawędzie tworzywa są błyszczące. Plexi i poliwęgan połyskują co jest niezwykle korzystne np. w tworzeniu produktów do ekspozycji czy statuetek z 2 cm tworzywa wyglądającego jak tafla szkła.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Masz pomysł, Idee lecz brak Ci odpowiedniego zaplecza technicznego. To nic straconego, jeśli tylko chcesz w Formedia będziemy Twoim zapleczem technicznym. Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu mamy nieograniczone możliwości. Nasi specjaliści od obróbki tworzyw i reklamy i materiałów POS, druku służą swym wieloletnim doświadczeniem. Jesteśmy niezawodni w obróbce plexi i poliwęglanu.

Stale pogłębiamy swoją wiedzę o nowe doświadczenia. Stawiamy na rozwój, rozbudowę parku maszynowego, znajomość procesów produkcyjnych, surowców i najnowszych technologii.

OFERUJEMY M.IN.

POLIWĘGLAN NA WYMIAR

Oprócz produktów z poliwęglanu, usług wykonywania reklamy z tworzyw oferujemy cięte arkusze pod wymiar. Tworzywo o różnych grubościach i kolorystyce. Zachęcamy do kontaktu przez formularz kontaktowy. Odpowiemy na wszelkie zapytania.

wymiary cięcia w plexi

poliwęglan

    • cięcie tworzywa pod Twój wymiar
    • bezbarwne, wysoki połysk
    • grubość do wyboru 1,8, 2, 3, 4, 5, 20mm
    • krawędzie matowe, gładkie
    • minimalny format cięcia 10 cm jednej z krawędzi
    • maksymalny format cięcia 305 x 205 mm
    • docinane do kształtu kwadratu lub prostokąta
    • tworzywo zabezpieczone dwustronnie folią ochronną
    • precyzja cięcia do 1 mm

Wymiar poliwęglanu do zamówienia

    • podajemy: wymiary w metrach kwadratowych, zaokrąglonych do jedności
    • cena produktu podawana jest na indywidualną wycenę na zapytanie mailowe
    • wycena: liczona z pola powierzchni zakupionego tworzywa
    • dokładne wymiary płyt: należy podać w treści zamówienia
    • formaty niestandardowe: większe lub mniejsze od standardowych podlegają indywidualnej wycenie
    • dla dostawy paczkomatem InPost maksymalny rekomendowany format: 60×40 cm
uwaga produkty zabezpieczone folią