Polerowanie diamentowe

Efekt tafli szkła

Chcesz mieć idealnie gładkie ekspozytory, statuetki, tombstone ze szkła akrylowego? Dla efektu WOW szukasz produktów, które posiadają idealnie gładkie krawędzie. Mamy na to sposób. Jesteśmy producentem wyrobów z tworzyw i obróbkę pleksi opracowaliśmy do perfekcji.

W Formedia chcąc uzyskać idealnie gładkie, połyskujące krawędzie kształtów wycinamy pleksi bezpośrednio w laserze tnącym. Intensywna wiązka światła roztapia tworzywo. Tym samym wycinana tafla delikatnie się roztapia i oblewa krawędzie tworząc je idealnie gładkie i lśniące. Tak wycinany plastik jest od razu gotowy do dalszej obróbki jak gięcie, nadruk UV, czy grawerowanie. Szkło akrylowe poddane laserowemu cięciu można także od razu sklejać z innymi tworzywami.

Niektóre projekty wymagają idealnego kąta prostego. Do wycinania do nich kształtów używamy cięcia mechanicznego za pomocą noży frezujących w profesjonalnych frezarkach. Naprowadzają one cyfrowo ostrza w punkt cięcia, które wykonują z największą precyzją. Krawędzie plastiku poddane takiej obróbce są równe lecz matowe. Przypominają efekt piaskowanego szkła. Niekiedy, zwłaszcza podczas produkcji statuetek potrzebujemy jednak zachowanie przeźroczystości pleksi. Mamy na to sposób, który szczególnie wyjątkowo wygląda przy taflach o grubości pomiędzy 5-10 mm. Przeciągamy do tego celu naszą pleksi w specjalnej automatycznej szlifierce, która za pomocą diamentowego ostrza szlifuje krawędź pleksi.

Proces ten jest bardzo szybki. Efekty widać natychmiast. Jedyną wadą jest bardzo głośna praca maszyny. Wyszlifowane za pomocą automatycznej szlifierki prostokąty z pleksi są bardzo efektowne, zwłaszcza tej najgrubszej. Najchętniej wykorzystujemy ten proces podczas tworzenia autorskich statuetek od Formedia.