Czy można polerować krawędzie pleksi?

Chcesz mieć idealnie gładkie ekspozytory, statuetki, tombstone ze szkła akrylowego? Dla efektu WOW szukasz produktów, które posiadają idealnie gładkie krawędzie. Mamy na to sposób. Jesteśmy producentem wyrobów z tworzyw i obróbkę pleksi opracowaliśmy do perfekcji

Posiadasz projekt kubika, ekspozytora i szukasz miejsca, w którym możesz go wykonać? Może poszukujesz gotowych rozwiązań wystawienniczych z pleksi? Nie wiesz jak wypolerować krawędzie plastiku, tak , by były idealnie gładkie. Posiadamy na to różne rozwiązania. W Formedia posiadamy rozbudowany park maszynowy, za pomocą którego możemy poddać PMMA wszelkiej obróbce. Najbardziej efektowne jest polerowanie krawędzi grubej bezbarwnej pleksi. Z matowych ścianek robią się idealnie gładkie i przeźroczyste, a tombston tak wykonany wygląda jak wyciosany z tafli lodu.

Efekt tafli szkła

W Formedia chcąc uzyskać idealnie gładkie, połyskujące krawędzie kształtów wycinamy pleksi bezpośrednio w laserze tnącym. Intensywna wiązka światła roztapia tworzywo. Tym samym wycinana tafla delikatnie się roztapia i oblewa krawędzie tworząc je idealnie gładkie i lśniące. Tak wycinany plastik jest od razu gotowy do dalszej obróbki jak gięcie, nadruk UV, czy grawerowanie. Szkło akrylowe poddane laserowemu cięciu można także od razu sklejać z innymi tworzywami.

Niektóre projekty wymagają idealnego kąta prostego. Do wycinania do nich kształtów używamy cięcia mechanicznego za pomocą noży frezujących w profesjonalnych frezarkach. Naprowadzają one cyfrowo ostrza w punkt cięcia, które wykonują z największą precyzją. Krawędzie plastiku poddane takiej obróbce są równe lecz matowe. Przypominają efekt piaskowanego szkła. Niekiedy, zwłaszcza podczas produkcji statuetek potrzebujemy jednak zachowanie przeźroczystości pleksi. Mamy na to sposób, który szczególnie wyjątkowo wygląda przy taflach o grubości pomiędzy 5-10 mm. Przeciągamy do tego celu naszą pleksi w specjalnej automatycznej szlifierce, która za pomocą diamentowego ostrza szlifuje krawędź pleksi.

Proces ten jest bardzo szybki. Efekty widać natychmiast. Jedyną wadą jest bardzo głośna praca maszyny. Wyszlifowane za pomocą automatycznej szlifierki prostokąty z pleksi są bardzo efektowne, zwłaszcza tej najgrubszej. Najchętniej wykorzystujemy ten proces podczas tworzenia autorskich statuetek od Formedia.

Tak więc odpowiadając na zapytanie z artykułu: czy można polerować krawędzie pleksi? odpowiedź brzmi tak i to z powodzeniem. Najlepiej zlecić to profesjonalistom jak Formedia, producenta wyrobów z tworzyw, który ma do tego odpowiednie zaplecze i doświadczenie. Jeżeli potrzebujesz produkt reklamowy, który ma mieć idealnie gładkie i błyszczące krawędzie napisz do nas na sklep@formedia.pl, a nasi specjaliści odpiszą co możemy dla Ciebie zrobić.